SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zamieszanie w TVP

RN TVP nie przyjęła wniosku o odwołania szefa OTV Białystok.

 Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej nie przyjęła wniosku zarządu dotyczącego odwołania dyrektora oddziału terenowego TVP w Białymstoku Jacka Popiołka - dowiedziała się PAP w środę ze źródeł w radzie. Informację potwierdził rzecznik TVP Jarosław Szczepański.

Zgodnie z prawem, zarząd nie może odwołać dyrektora oddziału bez zgody rady nadzorczej.

Z informacji PAP wynika, że podczas posiedzenia rady padł wniosek o reasumpcję głosowania, ale do głosowania nie doszło. Sprawa może powrócić na kolejnym posiedzeniu rady.

Sytuacja w Białymstoku jest o tyle skomplikowana, że choć Popiołek nie został odwołany ze stanowiska, zarząd 21 września zdecydował o powierzeniu pełnienia obowiązków szefa OTV Białystok Wojciechowi Worotyńskiemu (w tym czasie Popiołek był na zwolnieniu lekarskim).

W ostatnich miesiącach w oddziale telewizji w Białymstoku doszło do konfliktu pomiędzy Popiołkiem a niektórymi dziennikarzami. Efektem było doniesienie dziennikarzy do prokuratury o stosowaniu mobbingu przez dyrektora. Niektórzy dziennikarze zarzucali mu, że wykorzystuje restrukturyzację firmy do uprawiania polityki personalnej. Zarzucali mu też, że są odsuwani od pracy.

Sprawę konfliktu badał specjalny zespół powołany przez TVP. Do Białegostoku przyjeżdżali m.in. przedstawiciele biura zarządu i biura kadr TVP, a także Syndykatu Dziennikarzy Polskich, do którego należą skonfliktowani z Jackiem Popiołkiem dziennikarze. Skargi do prezesa TVP składali też regionalni politycy z PO i
SdPl, zarzucając Popiołkowi złą politykę - także personalną - prowadzącą do marginalizacji ośrodka TVP w Białymstoku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zamieszanie w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl