SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zamieszanie wokół występu Krzysztofa Krawczyka na sylwestrze w Zakopanem. Jacek Kurski: „Fake news. Przeprosiny albo pozew”

Krzysztof Krawczyk dostał propozycję wystąpienia podczas sylwestra TVP w Zakopanem, ale odmówił - doniosła krakowska „Gazety Wyborczej” (Agora). - To klasyczny fake news. Nikt z nami nie rozmawiał, pan Krawczyk nie dostał propozycji. Zastanawiamy się nad krokami prawnymi względem „Gazety Wyborczej” - tak w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl odpowiada prezes publicznej telewizji, Jacek Kurski.

Jacek Kurski, fot. akpaArticle

„Gazeta Wyborcza” napisała, że Krzysztof Krawczyk miał dostać propozycję wystąpienia na Sylwestrze, po raz drugi już organizowanym przez Telewizję Polską w Zakopanem. Jednakże menadżer artysty, Andrzej Kosmala, miał odmówić, powołując się na wcześniej podpisane umowy i występ w innym mieście. Telewizja miała już nawet przekazywać informacje o występie tego artysty - Krawczyk miał wystąpić w duecie z Zenonem Martyniukiem.

Zdaniem prezesa Jacka Kurskiego, w tej informacji „nie ma grama prawdy”. - To jest klasyczny fake news i kolejny przykład na to, jak „Gazeta Wyborcza” manipuluje, jak jest nierzetelna. Pytam się: kto to ogłosił z TVP? Gdzie ogłosił? Nikt z telewizji nie proponował panu Krawczykowi występu, więc ten nie mógł nam odmówić. W tej chwili trwają rozmowy z Zakopanem, dopinamy szczegóły i naprawdę nie jest to czas, żeby o tym mówić publicznie. Nikt z „Gazety” nawet nie skontaktował się z nami, żeby zapytać o tę sprawę, wyjaśnić. Jeżeli „Wyborcza” nas nie przeprosi, podejmiemy kroki prawne - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl szef publicznego nadawcy. Zdaniem Kurskiego, w tej chwili sytuacja jest zgoła odwrotna: telewizja ma „klęskę nadmiaru”, czyli zbyt wielu artystów zgłasza gotowość występu w Zakopanem, niż faktycznie może tam wystąpić.

Agora nie chce komentować sprawy; nie uzyskaliśmy też odpowiedzi na pytanie, czy będą przeprosiny pod adresem TVP. Telewizja wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym pisze m.in.: - Telewizja Polska nie informowała o planach związanych z organizacją Sylwestra w Zakopanem, a tym bardziej nie podawała informacji o artystach, którzy ewentualnie wzięliby udział w wydarzeniu. Wszelkie negocjacje prowadzone przez TVP odbywają się zgodnie z zasadami poufności, aż do momentu sfinalizowania umów. Jest to kolejny przykład nierzetelnej publikacji ze strony Gazety Wyborczej, mający uderzyć w wizerunek spółki.

W odpowiedzi krakowska „GW” opublikowała w swoim serwisie kolejny tekst, w którym podtrzymuje, że menadżer artysty dostał propozycję od TVP, ale zmuszony był odmówić. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym zakopiańskiego ratusza. Potwierdzono nam tylko, że trwają rozmowy z TVP, ale żadnych szczegółów jeszcze nie można ujawniać. - Mamy 90 dni do sylwestra, za kilka tygodni ogłosimy, kto na nim wystąpi - podsumowuje w rozmowie z nami Jacek Kurski.

Ubiegłorocznego „Sylwestra z Dwójką” w Zakopanem oglądało średnio 3,5 mln widzów, a w szczytowym momencie - 5 mln osób. Wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Izabela Trojanowska, Doda z zespołem Virgin, Margaret, Zenon Martyniuk, Michał Szpak, Pectus, Papa D., Stefano Terrazzino i finaliści „The Voice of Poland”: Weronika Curyło i Mateusz Grędziński, a imprezę prowadzili Marcelina Zawadzka i Tomasz Kammel oraz Halina Mlynkowa i Stanisław Karpiel-Bułecka.

Koszt organizacji koncertu sylwestrowego TVP2 w Zakopanem wyniósł 5,89 mln zł, podczas gdy impreza sylwestrowa stacji rok wcześniej we Wrocławiu - 5,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Zamieszanie wokół występu Krzysztofa Krawczyka na sylwestrze w Zakopanem. Jacek Kurski: „Fake news. Przeprosiny albo pozew”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fujky
Kiedy pan Jack przeprosi za Fake Newsy choćby w TVP INFO?
odpowiedź
User
stah
Kiedy GW przestanie istnieć !!!!
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
"...odpowiada prezes publicznej telewizji, Jacek Kurski"

To dopiero jest fake news :D :D :D
odpowiedź