SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zamknąć "Nie"

Ks. Jankowski żąda zamknięcia "Nie"

O podjęcie działań zmierzających do zakazu wydawania tygodnika "Nie" i jego zamknięcia zwrócił się do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i premiera Leszka Millera ks. prałat Henryk Jankowski.

Jankowski wystosował w środę listy protestacyjne w związku ze "skandalicznym wybrykiem", jakiego dopuścił się Jerzy Urban - redaktor naczelny "Nie" i członek SLD - w przeddzień pielgrzymki Ojca Świętego do Polski, publicznie znieważając Jana Pawła II w jednym ze swoich artykułów.

"W kontekście działalności Jerzego Urbana, uprawianej głównie na łamach tygodnika "Nie", domagam się (...) stanowczo podjęcia zdecydowanych i kompetentnych działań, łącznie z uruchomieniem właściwych procedur postępowania, przyjęcia odpowiednich rozwiązań prawnych niezbędnych do uzyskania zakazu dalszego wydawania tygodnika "Nie" i zamknięcia tego tytułu prasowego w najkrótszej przyszłości" - napisał w liście do prezydenta ks. Jankowski.

"Od Pana prezydenta RP, jako sprawującego najwyższy urząd w państwie, który z taką atencją odnosi się od Ojca Św. Jana Pawła II, co wykazała dobitnie ostatnia pielgrzymka papieska, domagam się bezzwłocznej reakcji na protest w postaci oficjalnego potępienia Jerzego Urbana za obrazę i publiczne znieważenie Ojca Św. i wszystkich Polaków, których sercu tak droga była wizyta Ojca Św." - napisał ks. Jankowski.

Według niego, Urban "jak dotąd bezkarny - szkodzi swoją działalnością poprawnemu układowi stosunków dwustronnych Państwo - Kościół". Jego gazeta, jako propagująca nienawiść, agresję, poniżająca wartości narodowe i uczucia religijne, wykpiwająca m.in. urząd Prezydenta i rząd RP, nie może ukazywać się, bo takie jest "ogólne żądanie naszego społeczeństwa". W liście do premiera Jankowski napisał, że domaga się, by zlecił "podległym komórkom organizacyjnym wszczęcie wszystkich możliwych działań dla przygotowania właściwych procedur" zmierzających do zakazu wydawania i zamknięcia w jak najkrótszym czasie tygodnika "Nie".

Stwierdził też, że choć nie on decyduje o przynależności partyjnej Urbana, to "jego usunięcie z szeregów SLD przyniosłoby znaczne oczyszczenie zatrutej atmosfery politycznej w kraju." Według ks. Jankowskiego, Urban, członek SLD, atakując Kościół i papieża Jana Pawła II przynosi tej partii znacząca szkodę i odbiera jej wiarygodność w wielu kwestiach społecznych i politycznych, m.in. jeśli chodzi o stosunki państwo-Kościół.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zamknąć "Nie"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl