SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zapotrzebowanie na pirackie aplikacje w Rosji od lutego wzrosło do 400 proc.

Od lutego do lipca br. w Rosji liczba próśb o pobranie pirackiej aplikacji z kinem internetowym Zetflix wzrosła o 300-400 proc., a liczba próśb o odwiedzenie strony zwiększyła się o 300 proc. Serwis Zetflix z nielegalnymi serialami i filmami chce umieścić swoją aplikację w RuStore i NashStore.

Władimir Putin w czasie orędzia dot. UkrainyArticle

Jak podaje Kommersant, serwis Zetflix poinformował, że w marcu br. napływ nowych użytkowników do serwisu wyniósł około 25 proc. ogólnej liczby odwiedzających. Obecnie odwiedza go około 150-180 tysięcy widzów dziennie, w szczytowym momencie - 500 tysięcy. Średnia miesięczna oglądalność Zetflixa to 4,5 miliona osób.

Według Kommersanta właściciele platformy planują „zrobić wszystko, co możliwe”, aby umieścić ją w krajowych sklepach z aplikacjami RuStore i NashStore.

Według szefa RuStore Ivana Myzdrikova pobieranie aplikacji jest dostępne tylko dla osób prawnych, ale wkrótce będzie dostępne dla prywatnych użytkowników. Jednocześnie zapewnił, że RuStore jest gotowy do wpuszczenia na platformę tylko tych, którzy nie łamią prawa.

Podobne stanowisko zajmuje Vladimir Zykov, dyrektor ds. działań projektowych w ANO Digital Platforms. Podkreślił, że na giełdach nie ma danych o tym, który film jest piracki, a który nie. - Jeśli właściciele praw autorskich napiszą do nas ze skargami, odpowiemy zgodnie z prawem – powiedział Zykov.

Jak podaje Yandex, liczba linków zawierających pirackie treści wpisanych do rejestru przez rosyjskich właścicieli praw autorskich w ramach memorandum antypirackiego od lipca przekroczyła 62 mln.

W czerwcu 2021 r. do rejestru wpisano 24,3 mln linków. W ciągu roku do rejestru dodano 37,7 mln linków, czyli więcej niż w poprzednich trzech latach - wskazuje Yandex.

Według Mergena Doraeva, partnera w Kancelarii Prawnej EMPP umieszczanie aplikacji zawierających pirackie treści na krajowych rynkach może stać się legalne, jeśli dopuszczony jest tzw. import równoległy filmów.

Zetflix to usługa umożliwiająca bezpłatne oglądanie filmów i programów telewizyjnych. Oprócz strony internetowej ma aplikację na Androida i Windows, której nie ma na żadnym cyfrowym rynku. Serwis zarabia na reklamach.

Dołącz do dyskusji: Zapotrzebowanie na pirackie aplikacje w Rosji od lutego wzrosło do 400 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl