SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znamy pensje szefów kanałów TVP. Najwięcej zarabia Jakub Kwiatkowski

Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do zarobków dyrektorów kanałów Telewizji Polskiej. Okazuje się, że największą pensję pobiera Jakub Kwiatkowski, nowy szef TVP Sport. Wysokie wynagrodzenie dostaje też Justyna Karnowska, do niedawna dyrektorka TVP ABC, która pozostaje pracownikiem telewizji publicznej.

Jakub Kwiatkowski, fot. screen z youtube'aJakub Kwiatkowski, fot. screen z youtube'a

Pod koniec lutego Daniel Gorgosz, likwidator w Telewizji Polskiej, w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” ujawnił zarobki nowego kierownictwa stacji. Powiedział, że jako likwidator i dyrektor biura spraw korporacyjnych w TVP zarabia miesięcznie 48,4 tys. zł brutto. Pensja dyrektora generalnego spółki Tomasza Syguta wynosi 50 tys. zł, a szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Grzegorz Sajóra - 35 tys. zł.

W marcu br. dotarliśmy do zarobków dyrektorów biur i agencji w TVP. Okazało się, że najwyższe wynagrodzenie - 45 tys. zł brutto - otrzymuje Marcin Gudowicz, dyrektor biura reklamy.

Teraz portal Wirtualnemedia.pl poznał dane o wynagrodzeniach wśród szefów kanałów. Spośród dyrektorów kanałów tematycznych najwięcej zarabia Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport, który otrzymuje 35 tys. zł brutto miesięcznie. Do telewizji publicznej przyszedł pod koniec grudnia ubiegłego roku. Poprzednio przez 11 lat był związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Najpierw był rzecznikiem prasowym związku, z czasem zaczął to łączyć z funkcją team managera kadry. Miał okazję zasiadać na ławce rezerwowych w czasie spotkań drużyny narodowej. Uczestniczył z reprezentacją w turniejach mistrzostw Europy 2016 i 2020 oraz na mistrzostwach świata 2018 i 2022. Przez pracą w federacji Jakub Kwiatkowski pracował m.in. jako PR manager w polskim oddziale Eurosportu, rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także przez krótki okres jako rzecznik PZPN.

Pod koniec lutego TVP zlikwidowała dyrekcje większości kanałów tematycznych, w tym TVP ABC, TVP Nauka i TVP Kobieta. Dotychczasowa szefowa TVP Justyna Karnowska zarabia 25 tys. zł brutto. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, od czasu powołania nowych władz TVP, Karnowska przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dyrektorką TVP ABC była od 2016 roku. Wcześniej zajmowała się programem "Rolnik szuka żony" w TVP1, była też kierowniczką redakcji audycji dziecięcych, młodzieżowych i edukacyjnych.

W podobnej do Karnowskiej sytuacji znalazła się Iwona Bocian-Zaciewska, której pensja wynosiła 24 500 zł brutto. Od marca 2021 roku zarządzała kanałem TVP Kobieta. Wcześniej była wiceszefową biura spraw korporacyjnych, a jeszcze wcześniej dyrektorem biura merketingu TVP. W telewizji publicznej pracuje od 1995 roku. Niedawno informowaliśmy, że TVP nie planuje przedłużenia współpracy z Iwoną Bocian-Zaciewską. 

Michał Broniatowski, od marca br. dyrektor TVP World, otrzymuje 25 tys. zł brutto miesięcznie. Kieruje kanałem od marca. Broniatowski swoją karierę dziennikarską zaczynał właśnie w TVP w 1979 roku. Pracował tam do stanu wojennego. Później związany był z agencją prasową Reuters, początkowo jako jej korespondent w Polsce, a potem dyrektor polskiego oddziału agencji Reutera, a następnie kierował przedstawicielstwem agencji w Rosji i krajach byłego ZSRR. Później był dyrektorem i członkiem rady nadzorczej Grupy ITI, a następnie Grupy Onet. W latach 2014–2017 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Forbes”.

W połowie marca Aleksy Dzikawicki został p.o. dyrektora-redaktora naczelnego Biełsat TV. Na tym stanowisku otrzymuje 25 tys. zł brutto miesięcznie. Dzikawicki zastąpił Agnieszkę Romaszewską, która została zwolniona dyscyplinarnie z TVP. Wcześniej był jednym z jej zastępców. 

Jak podała telewizja publiczna, “pracodawca był zmuszony podjąć taką decyzję ze względu na ciężkie naruszenie przez panią Agnieszkę Romaszewską-Guzy podstawowych obowiązków pracowniczych". Jako dyrektorka Biełsatu Romaszewska zarabiała 22 tys. zł brutto miesięcznie, ale w 2023 roku otrzymała dodatkowo prawie 100 tys. zł: dwie nagrody prezesa o łącznej wysokości 35 tys. zł brutto oraz nagrodę jubileuszową – 66 334 zł brutto. 
 

Dołącz do dyskusji: Znamy pensje szefów kanałów TVP. Najwięcej zarabia Jakub Kwiatkowski

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Khl
Kwiatkowski, bez żadnych kompetencji w kluczowych obszarach.
odpowiedź
User
hmm
Kwiatkowski, bez żadnych kompetencji w kluczowych obszarach.
Ej, ej... Zna Polkosia!
odpowiedź
User
Obserwator
Za dużo
odpowiedź