SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd Radia Nowy Świat ma być uzupełniony do końca tygodnia

Do końca tygodnia udziałowcy Radia Nowy Świat wybiorą spośród siebie członka zarządu, który zastąpi Piotra Jedlińskiego - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Członkowie zarządu rozwiążą ten problem - zapewnia Jerzy Sosnowski, dodając przy tym, że nie zamierza komentować zarzutów, jakie Jedliński wysuwa pod jego adresem.

Article

Piotr Jedliński - pierwszy prezes nadającej Radio Nowy Świat spółki Ratujmy Trójkę - zrezygnował po tym, jak został skrytykowany w mediach społecznościowych za nazywanie niebinarnej osoby zaimkiem męskoosobowym, powołując się przy tym na to, co ma ona zapisane w dokumentach. Po krytyce odcięli się od niego pozostali udziałowcy spółki.

Kilka dni później Magda Jethon powiedziała dla „Gazety Wyborczej”, że nie było nacisków na Jedlińskiego, by zrezygnował, a wręcz przeciwnie: zachęcano go, aby pozostał. W odpowiedzi Piotr Jedliński opublikował wpis na Facebooku, w którym zarzucił Jethon kłamstwo, a Jerzemu Sosnowskiemu naciskanie na niego, by ustąpił. Zacytował fragment maila od niego: - Dla wizerunku RNŚ, dla ucięcia wątpliwości patronów i dla zamknięcia ust nieżyczliwym krytykom byłoby wg mnie optymalne, żebyś, Piotrze, nie obrażając się na nas, tylko rozumiejąc delikatną sytuację całego przedsięwzięcia, podał się do dymisji.

Po tym wpisie Jedliński usunął się w cień, przy czym zachowuje 30 procent udziałów spółki Ratujmy Trójkę. Jak udało nam się ustalić, najprawdopodobniej zachowa 10 proc., a pozostałe 20 proc. pozostanie w jego depozycie, który obejmie lub kupi osoba wskazana przez zarząd. 

O tym jednak zadecyduje sam Piotr Jedliński. Pozostali udziałowcy radia, podczas spotkania, które ma się odbyć do końca tego tygodnia wyłonić mają jego następcę w zarządzie. Oprócz Jedlińskiego pozostałymi udziałowcami są Jerzy Sosnowski, Magda Jethon, Anna Krakowska, Patrycja Macjon, Jan Chojnacki, Krzysztof Łuszczewski i Wojciech Mann. I to spośród tego grona zostanie wyłoniony następca Piotra Jedlińskiego, który uzupełni zarząd, zaś zarząd wybierze spośród siebie nowego prezesa.

Jerzy Sosnowski, zapytany, jak odniesie się do publicznego zarzutu byłego prezesa, jakoby miał nakłaniać go mailowo do ustąpienia ze stanowiska, Jerzy Sosnowski odpowiada: - Konsekwentnie staramy się nie komentować tego, co pojawia się w przestrzeni publicznej na ten temat, mając na względzie dobro radia. To jest nasze wspólne stanowisko. Chociaż momentami to milczenie sporo mnie kosztuje.

Radio Nowy Świat jest emitowane w internecie od 7 lipca, kilka dni temu szefostwo rozgłośni poinformowało, że jej aplikację pobrało już 200 tys. osób.  Z kolei w Open FM i WP Pilot stacja ma już łącznie prawie milion unikalnych użytkowników.

Wpłaty na Nowy Świat osiągnęły już pułap ponad  3 mln zł. Projekt wsparło dotychczas ponad 30 tys. użytkowników, którzy deklarują wpłacanie ponad 725 tys. zł miesięcznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zarząd Radia Nowy Świat ma być uzupełniony do końca tygodnia

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Koko
Sosnowski nie komentuje nie tłumaczy się, bo po co? Byle słuchaczom się będzie jaśnie pan tłumaczył?!wiadomo że słuchacz jest po to żeby w zębach kasę przynosił, a nie wtrącał się!
odpowiedź
User
Daniel
Lepiej milczeć niż się przyznać do hipokryzji co panie Sosnowski?
odpowiedź
User
OJakub
Widzieliście jak dużo patronów ubyło w ostatnim czasie? Zbliżali się do 30600, a dzisiaj jest 30072.
odpowiedź