SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zatrudnienie dalej spada

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu br. spadło o 0,1 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W ujęciu rocznym zwiększyło się o 2,8 proc. - podał GUS.

Zatrudnienie dalej spada

„To już drugi miesiąc z rzędu, kiedy zatrudnienie maleje. Pracodawcy bardzo ostrożnie przyjmują nowych pracowników. Dlatego w kolejnych miesiącach sytuacja może się powtórzyć” – mówi.

„Przedsiębiorców niepokoi sytuacja gospodarcza w wielu krajach europejskich. Obawiają się o przyszłą koniunkturę i niechętnie tworzą nowe miejsca pracy. Raczej wykorzystują dotychczasowy potencjał. Ponadto ograniczenie w tym roku wydatków Funduszu Pracy spowodowało, że urzędy pracy mają mniej pieniędzy na aktywizację bezrobotnych. Jeszcze w 2010 roku dzięki stażom, szkoleniom, pracom interwencyjnym i innym formom aktywizacji skierowały one na rynek ok. 700 tys. bezrobotnych i o tyle zmniejszyła się ich liczba w skali roku. Miało to ogromne znaczenie dla niektórych grup, zwłaszcza dla młodzieży i pracowników po 50-tym roku życia. W tym roku zakres tej interwencji jest mocno ograniczony” – ocenia dr Jacek Męcina, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zatrudnienie dalej spada

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl