SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat zawiesił „The Four. Bitwa o sławę”, „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Taniec z Gwiazdami”

Telewizja Polsat w sobotę wieczorem poinformowała o zawieszeniu emisji kolejnych odcinków nowego talent-show „The Four. Bitwa o sławę” oraz 13. sezonu programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. W piątek zdecydowano o zawieszeniu show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

W sobotę, 14 marca 2020 roku Telewizja Polsat pokazała drugi odcinek nowego programu „The Four. Bitwa o sławę”. Pod koniec emisji muzycznego programu nadawca poinformował o zawieszeniu realizacji i nadawania projektu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

- Drodzy widzowie! W trosce o zdrowie twórców i uczestników show „The Four. Bitwa o sławę” podjęliśmy decyzję o zawieszeniu nagrań programu. Wkrótce podamy informację, kiedy wrócimy na antenę - poinformowano widzów na pasku.

Tego samego dnia o 22.10 Polsat pokazał drugi odcinek trzynastej edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo”. W trakcie trwania napisów końcowych zamieszczono wstawkę wideo z udziałem prowadzących projektu - Piotra Gąsowskiego i Macieja Dowbora, którzy poinformowali o jego zawieszeniu. W tym przypadku podano, że program z udziałem obecnych uczestników pokazany zostanie jesienią.

Uczestnikami trzynastej edycji rozrywkowego formatu są Paweł Dudek „Czadoman”, Maurycy Popiel, Gosia Andrzejewicz, Marta Gałuszewska, Filip Gurłacz, Karol Dziuba, Natalia Avelon i Kamila Boruta. Uczestników oceniają Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Adam Strycharczuk, który zastąpił Pawła Królikowskiego.

„The Four. Bitwa o sławę” i „Twoja twarz brzmi znajomo” to już kolejne programy Polsatu, które chwilowo schodzą z anteny z powodu epidemii koronowirusa. Dzień wcześniej Telewizja Polsat poinformowała o wstrzymaniu jedenastej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. W przypadku tego projektu podano, że nowe odcinki widzowie zobaczą jesienią.

Słaby debiut „The Four. Bitwa o sławę”, tylko 823 tys. widzów

Średnia oglądalność pierwszego odcinka nowego programu „The Four. Bitwa o sławę” (emisja 7 marca o 20.05) wyniosła 823 tys. osób. Przełożyło się to na 5,83 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 7,43 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 6,29 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

„The Four. Bitwa o sławę” to najważniejsza nowość Polsatu na wiosnę 2020. Jest to to polska wersja stworzonego w 2018 roku przez brytyjsko-izraelską firmę produkcyjno-dystrybucyjną Armoza Formats dla FOX formatu „The Four: Battle for Stardom”.

Uczestnikami są wyłonieni z castingów utalentowani wokaliści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Formuła programu składa się z dwóch rund. W pierwszej uczestnicy muszą zaśpiewać na żywo przed jurorami oraz publicznością studyjną. Ich występ oceniają jurorzy. Wymogiem przejścia do kolejnego etapu jest uzyskanie pozytywnych not od wszystkich jurorów (którzy głosują na „tak” lub „nie”).

W drugiej rundzie wokalista rywalizuje z jednym uczestnikiem z tzw. „wielkiej czwórki” (w tym gronie znajdują się już wcześniej wyłonieni przez jurorów wokaliści, którzy walczą o pozostanie w projekcie). Po występie duetu zgromadzona w studiu publiczność decyduje o tym kto ma zostać w programie. W finale programu z „wielkiej czwórki” wyłoniony zostanie zwycięzca.

Jurorami „The Four - Bitwa o sławę” są Natalia Nykiel, Kuba Badach oraz Igor Herbut. Show prowadzi Natalia Szroeder.

Pierwsza polska edycja „The Four. Bitwa o sławę” planowo składa się z ośmiu 2-godzinnych odcinków, które przewidziano do emisji raz w tygodniu.

Koniec „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”

W piątek, 13 marca 2020 roku Telewizja Polsat pokazała drugi odcinek programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Taneczny show - tak jak zapowiadano - realizowany był bez udziału publiczności.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Pod koniec piątkowego odcinka programu prowadzący Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna poinformowali, że nadawca zawiesił obecną edycję show. - Wstrzymujemy 11. edycję „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników programu, a także osób przy nim pracujących - informuje Telewizja Polsat.

Nowe odcinki widowiska Polsat pokaże w jesiennej ramówce. Mają się w nim pojawić wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w obecnej edycji show.

W jedenastej edycji show Polsatu udział biorą następujące gwiazdy: Milena Rostkowska-Galant, Nicole Bogdanowicz, Tomasz Oświeciński, Marcin Bosak, Bogdan Kalus, Julia Wieniawa, Anna Karwan, Sylwester Wilk, Mikołaj Jędruszczak, Edyta Zając i Sylwia Lipka.

Gospodarzami show są wspominani już wyżej Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna, a w jury zasiadają: Iwona Pavlović, Andrzej Grabowski i Michał Malitowski.

„Dancing with the stars 11” z najsłabszym debiutem w historii

Średnia oglądalność pierwszego odcinka jedenastej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” wyniosła 1,89 mln osób. Przełożyło się to na 13,25 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 9,58 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 10,39 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Mediacom.

Było to zdecydowanie najsłabsze otwarcie nowego sezonu tanecznego widowiska w historii. Dla porównania, debiut 10. edycji śledziło 2,13 mln widzów (15,37 proc. udziału w 4+), a w przypadku 9. edycji było to 3,05 mln (20,57 proc.).

Średnia oglądalność premierowych odcinków całej dziesiątej edycji show (emisja w okresie od 13 września do 22 listopada ub.r. ) wyniosła 2,24 mln widzów, co przełożyło się na 15,63 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 10,88 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 12,49 proc. w grupie 16-59.

Stacja w czasie nadawania show była zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego w 4+. Wpływy z reklam wyniosły 32,41 mln zł.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 9,85 proc.

Dołącz do dyskusji: Polsat zawiesił „The Four. Bitwa o sławę”, „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Taniec z Gwiazdami”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Coś steasznie słabe te wyniki, ciekawe jak drugi odcinek?
odpowiedź
User
maxxx golonko
czekam na program "Koronawirus - walka trwa"
odpowiedź
User
Hhaha
Z takimi wynikami to ja się w ogóle nie spodziewam powrotu
odpowiedź