SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Dokument pokaże nową produkcję o Terytorialsach, autorstwa Bartosza Paducha

Od  9 grudnia kanał TVP Dokument emituje premierowe odcinki nowego cyklu dokumentalnego pt. „Zawsze gotowi. Zawsze blisko”. Opowiada on o losach żołnierzy i kandydatów na żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Emisja – co czwartek, godz. 20:10. Autorem jest reżyser Bartosz Paduch.

Article

WOT to jednostki wchodzące w skład Wojska Polskiego – jak podkreśla publiczny nadawca, szczególnie teraz należy się tym żołnierzom szacunek i hołd. To formacja pozwalająca chętnym rekrutom łączyć życie prywatne z życiem w mundurze. Rzeczą wyróżniającą Terytorialsów jest ich specyfika służby: każdy z nich służy w swojej lokalnej jednostce, a jednocześnie normalnie pracuje w swojej miejscowości, jest częścią lokalnej społeczności, częścią zakładu pracy, częścią rodziny.

Ich losy będziemy mogli śledzić w nowej telenoweli dokumentalnej, w reżyserii Bartosza Paducha, pt. „Zawsze gotowi. Zawsze blisko”. W każdym odcinku towarzyszymy kilku osobom - bohaterom cyklu, podczas ich służby w batalionach WOT, na ćwiczeniach poligonowych, szkoleniach, akcjach służących pomocy lokalnym społecznościom w sytuacjach zagrożenia, ale też podczas ich codziennego życia i działalności zawodowej. Będziemy poznawali ich życie prywatne, ale także motywacje do wstąpienia do służby.

Serial produkcji TVP Dokument będzie emitowany co czwartek, nadawca pokazywał będzie od razu po dwa premierowe odcinki. Każdy z nich liczy od 24 do 27 minut. – To produkcja pełna niezwykłych ludzkich historii – zachwalał na Twitterze dyrektor TVP Dokument, Tomasz Piechal.

Bartosz Paduch to pochodzący z Gdańska reżyser dokumentów, ale pracował także przy filmach fabularnych. Doświadczenie zdobywał m.in. jako reżyser obsady i drugi reżyser na planie filmu fabularnego „Czarny Czwartek - Janek Wiśniewski padł” (reż. Antoni Krauze). Jest też autorem głośnego filmu dokumentalnego „Totart – czyli odzyskiwanie rozumu” (2014 r.).

Udział kanału TVP Dokument we wrześniu 2021 roku wyniósł 0,10 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP Dokument pokaże nową produkcję o Terytorialsach, autorstwa Bartosza Paducha

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
*la*ier
Brawo, jesteśmy dumni z naszych bohaterów!!!
odpowiedź
User
Dla kolegi pytam
Brawo, jesteśmy dumni z naszych bohaterów!!!


Mówisz o niedzielnych platfusach, którzy nie wiedzieć czemu nie zaciągnęli się do prawdziwego wojska?
odpowiedź
User
Szkoda
Szkoda, że przez tych harcerzyków zawodowi żołnierze muszą sobie sami kupować nowe sorty mundurowe czy też hełmy.
odpowiedź