SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zawsze tylko polska muzyka

Nowe Radio Wawa będzie puszczać tylko polską muzykę

Po kilku dniach milczenia, na częstotliwościach radia WAWa  pojawiła się w poniedziałek o 9 rano nowa stacja - "Nowe radio Wawa - zawsze tylko polska muzyka".
 
-To będzie wyjątkowa stacja, dla was zaskakująca, dla mnie wspaniała - powiedział zapraszając na otwarcie radia Zbigniew Hołdys - założyciel grupy Perfect, ojciec polskiego rocka i zarazem ojciec chrzestny odnowionego radia WAWa. Matką chrzestną stacji została Beata Kozidrak, wokalistka grupy Bajm, jedna z najlepszych polskich artystek.

-Ten krok jest starannie przemyślany i zaplanowany. Nad projektem pracowaliśmy ponad rok - mówi Jarosław Paszkowski - dyrektor programowy stacji - Już dawno zauważyliśmy, że brakuje w naszym kraju takiego radia. To nie prawda, że Polacy nie chcą słuchać polskiej muzyki. Takie radio jak "Nowe radio Wawa" jest potrzebne… bardzo potrzebne i bardzo się cieszę, że  właśnie startujemy. Chcemy zbudować radio inne od wszystkich - atrakcyjne i kochane - radio z duszą.

Bardzo entuzjastycznie do projektu podchodzą również polscy artyści:

- To jest bardzo oryginalne. Wiele rozgłośni się sformatowało, że są tak do siebie podobne, że już nie można rozróżnić kto jest kto. Będziemy musieli się teraz do Was szeroko uśmiechać abyście o nas nie zapomnieli - mówi Grzegorz Skawiński z zespołu Kombi.

- Otwieramy takie radio i jedziemy, jedziemy w Polskę, jedziemy przez Polskę. - komentuje wydarzenie Marek Jackowski z grupy Maanam

Nowe Radio WAWa jest jedyną w Polsce stacją grającą tylko polską muzykę. Swój program adresuje do słuchaczy w wieku 25-44 mieszkających w dużych miastach.
W wyniku przemian stacja zmieniła logo, oprawę dźwiękową oraz ofertę programową. NOWE RADIO WAWA nadaje swój program w 16 największych miastach Polski: Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Płocku, Rzeszowie, Siedlcach, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze.

Z badania Radio Track firmy SMG KRC wynika, że w okresie od stycznia do października tego roku udział Radia Wawa w rynku wynosił 0,6 proc. w całej populacji i 0,9 proc. w grupie wiekowej 25-44 lat. Słuchalność jednak spada. W 2003 r. udział w rynku wynosił 1,1 proc., a w grupie 25-44 prawie 1,4 proc. Najchętniej Wawa jest słuchana w Warszawie i okolicach, gdzie jej udział w rynku w ostatnich trzech miesiącach wynosił 5,5 proc., a zasięg dzienny 7,5 proc. Jak szacuje CR Media w 2003 r. udział Wawy w ogólnopolskim rynku reklamowym wynosił 1,9 proc. Wartość całego rynku według danych cennikowych, czyli bez uwzględnienia rabatów sięgała 840 mln zł. Głównym udziałowcem Wawy jest Kompania Radiowa Holding (65 proc.) i spółka Eurocast (32,99 proc.). Pozostałe ponad 2 proc. udziałów ma prezes Rafał Staszek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zawsze tylko polska muzyka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl