SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zbigniew Jagiełło w radzie nadzorczej operatora Blika

Zbigniew Jagiełło został powołany do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik. Były prezes PKO BP to pomysłodawca oraz jeden ze współtwórców tego mobilnego systemu płatności.

fot. materiały prasoweArticle

Rada nadzorcza Polskiego Standardu Płatności składa się z przedstawicieli 6 banków założycieli PSP (Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP) oraz Mastercarda – udziałowców spółki. Obecnie do tego grona dołącza – jako niezależny członek i ekspert – Zbigniew Jagiełło.

Przypomnijmy, że Jagiełło w poniedziałek 7 czerwca br. przestał kierować bankiem PKO BP. 11 maja br. złożył rezygnację z pełnionej funkcji prezesa i ze składu zarządu z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego właśnie na 7 czerwca. Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia. Jagiełło szefował PKO BP od października 2009 r., powołany na kolejne kadencje w 2011, 2014, 2017 i 2020 r.

>>> Jan Emeryk Rościszewski prezesem PKO BP

Jagiełło z bankowością i finansami jest związany od ponad 25 lat. Przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa zarządu Pioneer Pekao TFI. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W drugiej połowie lat 90. m.in. jako wiceprezes zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI. Przez 12 lat był prezesem zarządu PKO BP.

Jest pomysłodawcą i współtwórcą systemu płatności mobilnych Blik. System powstał na bazie rozwiązania IKO stworzonego przez PKO BP w ramach współpracy największych banków, które zdecydowały się na budowę wspólnego, jednolitego rozwiązania dla klientów bankowości mobilnej.

Jagiełło jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również Podyplomowe Studia Menedżerskie prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskał tytuł Executive MBA certyfikowany przez Rotterdam School of Management, Erasmus University.

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Jagiełło w radzie nadzorczej operatora Blika

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
awek
Krzywdy nie ma
odpowiedź