SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zbigniew Ziobro składa skargę na TVN do KRRiT

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydował się złożyć skargę na TVN do Krajowej Rady Radiodonii i Telewizji. Zdaniem polityka nadawca łamie zasadę bezstronnego relacjonowania wydarzeń o charakterze przestępczym.

Min. Zbigniew Ziobro - zdaniem sędzi SN - napisał skargę "nie zasługującą na uwzględnienie" (screen: YouTube/TVP Info)Article

Zbigniew Ziobro negatywnie ocenił relacjonowanie przez stację TVN orzeczeń sądów, które dotyczyły zdarzeń z użyciem przemocy związanych ze względami ideologicznym na przykładzie relacjonowania treści z jego środowej konferencji. "Stacja ta w sposób rażący łamie zasady bezstronnego relacjonowania wydarzeń i pokazywania w sposób obiektywny i bezstronny tak, aby potępiać zachowania, które są nasycone przemocy i stanowią zachowanie bezprawne i przestępcze" - stwierdził.

Ziobro podkreślił także, że stacje ogólnopolskie mają obowiązek do bezstronności i rzetelności informacji oraz pokazywania faktów w sposób, który nie będzie nasuwał wątpliwości, że jest to niejako promowanie zachowań agresywnych i przyzwalanie na nie. "A przyzwalanie, przemilczanie takich faktów jest tak naprawdę promowaniem zachowań agresywnych, które mają charakter bandycki, które eskalują, których jest coraz więcej" - wskazał.

"Zdecydowałem wobec takich zachowań stacji TVN, która to stacja nie po raz pierwszy pokazuje, że jest zaangażowana ideologicznie, zaangażowana jest w względy propagandy, a nie pokazywanie informacji, faktów i prawdy, skierować skargę do konstytucyjnego organu, który ma czuwać nad rzetelnością działania mediów, czyli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby tę sprawę rozpatrzyła" - przekazał minister.

Jak podkreślał, "nie może być tak, aby przestępcy dostawali sygnał, że jeżeli dopuszczą się pobicia właściwych osób, to jedna z wiodących telewizji będzie sprawę przemilczać".

"Rzetelne i bezstronne przedstawianie rzeczywistości to podstawowe zadanie dziennikarzy i mediów" - oświadczył. Dodał, że jego zdaniem tym zobowiązaniom - wynikającym m.in. z prawa - nie sprostała stacja TVN.

 

Minister sprawiedliwości ocenił, że sposób relacjonowania przez stację TVN orzeczeń sądów, które dotyczyły zdarzeń dyktowanych względami ideologicznymi, wskazuje, że stacja łamie zasady bezstronnego relacjonowania wydarzeń.

Ziobro przywołuje sprawy Mariki i ataku na działacza pro-life

Zaznaczył, że TVN zareagował falą krytyki na decyzję Prokuratora Generalnego o zawieszeniu odbywania drakońskiej kary 3 lat więzienia przez Marikę. Jednocześnie zwrócił uwagę, że stacja pominęła natomiast informację o umorzeniu przez sąd sprawy napaści i pobicia działacza organizacji pro-life. Dodał, że stało się tak, choć przedstawiciel TVN był na konferencji prasowej, na której podano informację na ten temat.

W jego ocenie, przyzwalanie i przemilczanie takich faktów jest w rzeczywistości promowaniem agresywnych zachowań. "Obowiązkiem telewizji jest przedstawiać informacje tak, by nie tworzyło to wrażenia, że telewizja usprawiedliwia działania bezprawne i przestępcze" – mówił Ziobro.

"Nie może być tak, aby przestępcy dostawali sygnał, że jeżeli dopuszczą się pobicia właściwych osób, to jedna z wiodących telewizji będzie sprawę przemilczać. Grupa TVN przekazała komunikat, który może być interpretowany przez innych sprawców, że jeżeli pobiją obrońców życia, to mogą być pewni, że nie dostąpią z ich strony przykrości medialnych" – mówił minister. Dodał, że pomijanie przez stację TVN bandyckiej napaści na przedstawiciela organizacji obrońców życia jest zdumiewające. Tym bardziej, że akt miał miejsce w biały dzień w pobliżu siedziby stacji TVN na warszawskim Wilanowie.

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Ziobro składa skargę na TVN do KRRiT

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hd56
Ziobro już się kończy
odpowiedź
User
Lis
Niech sprawdzi lepiej tvp.
Było jest i będzie 0.
odpowiedź
User
Berliza
Ziobro to ten który upublicznia dane ofiar? Wasza matka/żona/siostra/córka zostanie zg.wal.cona i pójdzie na policję a Ziobro upubliczni jej dane. Pamiętajcie o tym głosując. Wcześniej oczywiście będzie kazał policji bić pałkami teleskopowymi te kobiety.
odpowiedź