SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ZCh Police prolonowały termin wykorzystania 82 mln zł limitu kredytowego w PKO BP

Zakłady Chemiczne Police podpisały aneks w sprawie wydłużenia terminu wykorzystania limitu kredytu w PKO Banku Polskim w wysokości 82 mln zł do połowy listopada 2010 roku, z możliwością kolejnego wydłużenia terminu do stycznia 2011 roku, poinformowały Police w środę.

ZCh Police prolonowały termin wykorzystania 82 mln zł limitu kredytowego w PKO BP

"Przedłużenie linii kredytowej, to kolejna dobra informacja dla naszej firmy. Kredyt i wcześniej uzyskana pomoc publiczna ustabilizują sytuację finansową spółki. Teraz musimy skoncentrować się na realizacji planu naprawczego oraz uzyskaniu prolongaty w spłacie pomocy na ratowanie" - powiedział Michał Siewierski, dyrektor ekonomiczny ZCh Police.

Spółka podała, że wydłużenie możliwości wykorzystania limitu kredytu w wysokości 82 mln zł wiąże się z ustanowieniem zabezpieczeń hipotecznych na nieruchomościach ZCh Police i zastawy na majątku ruchomym i zapasach. "Jednocześnie strony ustaliły, że limit kredytu zostanie przedłużony do połowy stycznia 2011 r., pod warunkiem złożenia w banku w terminie do 19.11.2010 r. dokumentu potwierdzającego przedłużenie terminu spłaty pomocy publicznej udzielonej spółce przez Agencję Rozwoju Przemysłu" - czytamy dalej.

Wcześniej w środę Police podały, że PGNiG zgodziło się na prolongatę terminu spłaty zadłużenia na 143 mln zł.

Podpisany w środę aneks do porozumienia z PGNiG z grudnia 2010 roku precyzuje, że spłata tej należności za dostawy gazu ziemnego zostanie uregulowana poprzez spłatę 10 mln należności głównej i 14,2 mln zł odsetek w ciągu 7 dni od podpisania aneksu oraz pozostałej kwoty w wysokości 118,8 mln zł wraz z odsetkami w terminie do końca sierpnia 2010 roku.

Na początku czerwca Police podpisały umowę z Agencją Rozwoju Przemysłu dotyczącą pożyczki w wysokości 150 mln zł w ramach pomocy publicznej na która zgodę wyraziła Komisja Europejska. Pożyczka zostanie przeznaczona przez ZCh Police na wydatki operacyjne związane z prowadzeniem działalności podstawowej, przede wszystkim na zakup surowców niezbędnych do produkcji.

Zakłady Chemiczne Police liczą na wypracowanie w tym roku zysku na poziomie operacyjnym i netto wobec straty wynoszącej odpowiednio 409,40 mln zł i 422,87 mln zł w ub. roku. W I kw. br. spółka miała 2,37 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 174,54 mln zł straty rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZCh Police prolonowały termin wykorzystania 82 mln zł limitu kredytowego w PKO BP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl