SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zdaniem kibiców na finansowanie publiczne najbardziej zasługuje siatkówka

Kibice sportowi uznają siatkówkę za dyscyplinę w największym stopniu zasługującą na promocję i wsparcie finansowe ze środków publicznych - wynika z badania Pentagon Research.

Shutterstock.comArticle

Na siatkówkę jako dyscyplinę sportową najbardziej zasługującą na finansowanie z publicznych środków wskazało 28,5 proc. respondentów interesujących się sportem.

Drugą najpopularniejszą odpowiedzią, udzieloną przez 24,6 proc. respondentów, były skoki narciarskie. Na trzecim miejscu znalazła się lekkoatletyka, którą wskazało 21,5 proc. uczestników badania.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się biegi narciarskie, piłka ręczna, piłka nożna i kolarstwo szosowe. Natomiast 17,1 proc. badanych stwierdziło, że profesjonalne kluby i zawodnicy w ogóle nie powinni być promowani ani finansowani ze środków publicznych.

Badanie zostało zrealizowane przez Pentagon Research w lipcu 2014 r. na próbie 968 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online (w próbie znalazło się 695 respondentów deklarujących zainteresowanie sportem). Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku oraz płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat.

Dołącz do dyskusji: Zdaniem kibiców na finansowanie publiczne najbardziej zasługuje siatkówka

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brygada
Żaden, zawodowy ;) prędzej lekkoatletyka, skokito niszowy sport, do tego niemożliwy do masowego uprawiania. Lepiej pieniądze przeznaczyć na dzieciaki, ścieżki, tereny zielone itd.
odpowiedź