SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zdjęcia ulic zaśmiecanych reklamami trafią do Sejmu

Do 1 września br. można nadsyłać do stowarzyszenia „Miasto moje, a w nim” fotografie polskich ulic najbardziej zaśmieconych reklamami.

Wszystkie zdjęcia najbardziej zaśmieconych reklamami ulic w formie pocztówek z różnych miejsc Polski zostaną przekazane posłom. Akcja jest elementem kampanii „Wysoka Izbo - posprzątaj reklamy”, która ma zwrócić Sejmowi uwagę na fakt, że w wielu miejscach mamy do czynienia z tzw. clutterem reklamowym, czyli ogromnym natężeniem reklam, które umieszczane są w sposób nieuporządkowany.

Posłowie po wakacjach mają zająć się kwestią uregulowania zasad umieszczania reklam w miastach dzięki prezydenckiemu projektowi tzw. ustawy krajobrazowej. Informowaliśmy o nim pod koniec lipca br. Zgodnie z propozycjami zawartymi w tym projekcie, samorządy będą mogły samodzielnie ustalać zasady dotyczące ekspozycji billboardów. Branża reklamy zewnętrznej obawia się jednak, że ustawa nie zdoła przynieść zamierzonych efektów, o czym mówili na naszych łamach eksperci (więcej na ten temat).

Fundacja „Miasto moje, a w nim”, która jest inicjatorem akcji „Wysoka Izbo - posprzątaj reklamy”, wśród swoich postulatów wymienia: uporządkowanie chaosu reklamowego, wprowadzenie nowych pojęć dla reklamy i przestrzeni publicznej, umożliwienie gminom tworzenia lokalnych regulacji dotyczących reklamy zewnętrznej oraz wprowadzenie opłat od reklam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zdjęcia ulic zaśmiecanych reklamami trafią do Sejmu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miasta i nei tylko
Co tam miasta!!! Kiedy ostatni raz jechaliscie w trase? To co sie dzieje przy drogach to tez jazda bez trzymanki. Okropne, brzydkie, tuz przy drogach, znieszczone... kompletny SYF!!!!
odpowiedź
User
zano
Zgadza się, najgorzej jest wzdłuż dróg krajowych i przy wjazdach do miast, np. Janki i Raszyn przy wjeździe do Wawy to totalna kloaka zaśmiecona ohydnymi bannerami, plandekami i tablicami. To wygląda jak trzeci świat i pogrąża kraj w estetycznym chaosie.
odpowiedź