SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Zdrowa" TVP

Telewizja Polska S.A. zawarła porozumienie o współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym

TVP obejmie patronatem medialnym działania związane z edukacją zdrowotną dotyczącą chorób układu sercowo-naczyniowego prowadzoną wraz z Instytutem Kardiologii w Warszawie w ramach finansowanego przez Ministerstwo Zdrowia programu POLKARD-Media. TVP będzie propagować ideę i cele programu POLKARD, który zakłada m.in. zmniejszenie, do roku 2012 o co najmniej 1/3, zgonów spowodowanych chorobami układu sercowo-naczyniowego w Polsce u osób poniżej 65 roku życia

Telewizja Polska nada działaniom edukacyjnym objętym porozumieniem status kampanii społecznej, co oznacza m.in. bezpłatną emisję spotów promujących zdrowy tryb życia. TVP zobowiązała się także do korzystania z konsultacji i pomocy merytorycznej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego przy realizacji audycji poświęconych profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego - informuje TVP.

W półwiecznej historii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Telewizji Polskiej jest to pierwsza umowa, której celem jest szerokie upowszechnianie informacji o możliwościach zapobiegania chorobom układu krążenia.

Porozumienie o współpracy, które będzie obowiązywało do końca 2005 roku, podpisali: Jan Dworak - prezes Zarządu TVP S.A., prof. Andrzej Ciesielski – prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz prof. Wojciech Drygas – Kierownik Zakładu Epidemiologii, Prewencji Chorób Układu Krążenia i Promocji Zdrowia Instytutu Kardiologii w Warszawie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Zdrowa" TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl