SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zestawy samochodowe Nokia

Nowy zaawansowany zestaw samochodowy Nokia współpracuje z wieloma telefonami komórkowymi

Nowy Zaawansowany zestaw samochodowy CK-7W firmy Nokia daje jeszcze większą swobodę łączności w samochodzie*. Dzięki jego kompatybilności z szeroką gamą telefonów komórkowych nie trzeba instalować nowego systemu głośnomówiącego dla każdego stosowanego telefonu: Zaawansowany zestaw samochodowy Nokia jest pierwszym rozwiązaniem tego rodzaju, które oferuje dwie metody połączenia - łączność bezprzewodową przy użyciu technologii Bluetooth** oraz tradycyjną łączność przewodową przy wykorzystaniu uchwytów samochodowych do telefonów ze złączem Pop-Port(TM) firmy Nokia. Dzięki temu użytkownik może telefon umieścić w uchwycie samochodowym lub zostawić w aktówce bądź torebce i skorzystać z bezprzewodowej technologii Bluetooth***. W obu przypadkach telefon można obsługiwać przyciskiem zdalnego sterowania, pozwalającym odbierać i kończyć połączenia oraz regulować głośność. Zaawansowany zestaw samochodowy Nokia oferuje doskonałą jakość dźwięku w trybie głośnomówiącym oraz funkcję automatycznego wyciszania radia. Do sprzedaży na terenie Europy, Azji i obu Ameryk trafi on w drugim kwartale 2004 roku.

"Wprowadzając Zaawansowany zestaw samochodowy, Nokia zaspokaja potrzeby wielu użytkowników, którzy chcieliby stosować jeden system głośnomówiący z różnymi telefonami komórkowymi" - mówi Waldemar Sakalus, dyrektor działu inteligentnych rozwiązań dla zmotoryzowanych. "Nie jest dzisiaj rzadkością korzystanie z więcej niż jednego telefonu komórkowego, a i samochód bywa użytkowany przez kilku członków rodziny, z których każdy ma własną komórkę. Właśnie w takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest Zaawansowany zestaw samochodowy firmy Nokia. Dzięki niemu nie trzeba wymieniać całego zestawu, lecz najwyżej uchwyt samochodowy".

Elementy niezbędne do połączenia telefonu komórkowego z Zaawansowanym zestawem samochodowym Nokia przy użyciu bezprzewodowej technologii Bluetooth lub kabla znajdują się w standardowym pakiecie. Wyjątkiem jest uchwyt samochodowy, który trzeba dokupić osobno do konkretnego modelu telefonu. Nokia zaleca powierzenie instalacji tego systemu wykwalifikowanemu specjaliście.

Firma Nokia przedstawiła jeszcze jedno rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z telefonu bez użycia rąk. Jest nim Zestaw zagłówkowy Nokia BHF-3, współpracujący z kilkoma modelami telefonów Nokia ze złączem Pop-Port(TM). Można go zamontować na prętach zagłówka przedniego siedzenia w samochodzie. Zestaw zagłówkowy Nokia jest wygodny w użyciu i składa się z mikrofonu, głośnika oraz zdejmowanej jednostki zagłówkowej. Zarówno Zestaw zagłówkowy Nokia, jak i kompatybilny telefon Nokia są zasilane przez Ładowarkę samochodową Nokia DC-2, dostępną w standardowym pakiecie. Urządzenia trafią do sprzedaży w trzecim kwartale 2004 roku.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zestawy samochodowe Nokia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl