SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zielone światło dla Premium Internet

UKE wydał decyzję o WLR dla spółki Premium Internet/

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał w piątek decyzję umożliwiającą hurtowy zakup abonamentu od Telekomunikacji Polskiej przez firmę Premium Internet, poinformował UKE w komunikacie w piątek.

UKE zdecydował, że Premium Internet otrzyma 46,99% hurtowego upustu na zakup abonamentu telefonicznego od TP SA.

„Ustala się, że podstawą do rozliczeń pomiędzy PI SA i TP za udostępnione łącze analogowe oraz pozostałe usługi, z zastrzeżeniem ustępów poniższych, będzie cena referencyjna obliczona w wysokości 37,83 zł. Podstawą do rozliczeń pomiędzy PI SA i TP za udostępnione łącze cyfrowe (ISDN) oraz pozostałe usługi, będzie cena referencyjna w wysokości 55 zł. Zobowiązuje się TP do udzielania PI SA opustu hurtowego w wysokości 46,99% wobec ceny referencyjnej” - głosi decyzja regulatora.

„Zobowiązuje się strony do uruchomienia usługi podstawowej (nieobejmującej numerów specjalnych) w terminie 2 miesięcy od dnia doręczenia niniejszej decyzji” - czytamy w decyzji.

Decyzje UKE umożliwiające świadczenie usługi WLR zostały już wydane dla Tele2 Polska, GTS Energis oraz Telefonii Dialog.

WLR (whosale line rental) umożliwia operatorom alternatywnym kupowanie abonamentu od TP SA po cenach hurtowych i odsprzedawanie je klientom po cenach detalicznych. Narodowy operator byłby odpowiedzialny tylko za obsługę techniczną linii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zielone światło dla Premium Internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl