SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zjeżdżaj! Tu jedzie o życie” na billboardach Jet Line

Na nośnikach zewnętrznych należących do Jet Line trwa społeczna kampania na rzecz korytarza życia.

Article

Zainicjowana przez Jet Line kampania „Zjeżdżaj! Tu jedzie o życie” rozpoczęła się w czerwcu i będzie kontynuowana do końca wakacji. Jest realizowana na billboardach Motorway 12x4 m przy głównych drogach w Polsce.

Od grudnia 2019 r. tworzenie korytarza życia to obowiązek kierowców wobec pojazdów uprzywilejowanych, jeśli wymaga tego sytuacja. Samochody powinny niezwłocznie umożliwić przejazd karetce i innym służbom ratunkowym, zjeżdżając w lewo z lewego pasa oraz na prawo z pozostałych pasów jezdni. Umożliwia to służbom jak najszybszy dojazd na miejsce wypadku i transport poszkodowanych do szpitala. 

- Jeśli jesteśmy kierowcami, utworzenie korytarza życia jest naszym obowiązkiem. Przygotowując akcję myśleliśmy jednak o tym, że potrzebna jest edukacja, uwrażliwienia i wykształcanie w sobie odruchu: widzę tworzący się na drodze korek – zjeżdżam na bok, robię miejsce dla służb ratunkowych. Myśl, jaka nam towarzyszyła w  rozmowach podczas przygotowywania tej akcji była następująca: pomyśl o innych, pomyśl o sobie. Przecież karetka czy straż może jechać do mnie lub kogoś mi bliskiego - mówi Agnieszka Maszewska z działu komunikacji Jet Line.

Projekt graficzny kampanii „Zjeżdżaj! Tu jedzie o życie!” został przygotowany w ścisłej współpracy z agencją Directors.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Zjeżdżaj! Tu jedzie o życie” na billboardach Jet Line

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl