SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ZKDP zmienia zdanie. Znów więcej danych dostępnych bezpłatnie

Zarząd Związku Kontroli Dystrybucji Prasy zdecydował o ponownym poszerzeniu zakresu typów danych udostępnianych bezpłatnie. Będą one także z powrotem dostępne w cyklu miesięcznym.

Article

Ograniczenie zakresu i częstotliwości prezentowania danych bezpłatnych ZKDP wprowadzono na początku lutego br. Wówczas zdecydowano, że dane te będą udostępniane w mniejszej liczbie parametrów (wypadły m.in. takie parametry jak sprzedaż ogółem czy sprzedaż e-wydań) i nie co miesiąc, ale co kwartał (więcej na ten temat).

Wczoraj ZKDP podał jednak, że wycofuje się z tych zmian. Nastąpiło to pod wpływem wniosków jego członków. - Zarząd zgodził się z argumentacją wnioskodawców, iż zawężenie zakresu danych udostępnianych bezpłatnie oraz ograniczenie częstotliwości ich publikacji może uniemożliwić weryfikację informacji o wynikach osiąganych przez wydawców. Dotyczy to nie tylko członków ZKDP, ale w szczególności podmiotów, które do Związku nie należą - podano w komunikacie.

>>> Zobacz sprzedaż tytułów prasowych

Podtrzymano jednak decyzją o tym, że z bezpłatnych danych mogą korzystać teraz tylko użytkownicy posiadający konto w programie Teleskop Online. W ofercie pozostają także wprowadzone na początku lutego br. opcje wykupienia czasowego dostępu do programu Teleskop Online z pełnym zakresem danych dotyczących zarejestrowanych w Związku tytułów.

  • Więcej informacji:
  • ZKDP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZKDP zmienia zdanie. Znów więcej danych dostępnych bezpłatnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl