SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Złote Globy w kryzysie

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA), organizator konkursu Złotych Globów, ogłosiło plan reform, który ma zażegnać kryzys wokół instytucji. HFPA znalazła się w ogniu krytyki za brak rasowej różnorodności w swoich szeregach.

Article

Po zakończeniu tegorocznej ceremonii Złotych Globów pod adresem organizatorów tego wydarzenia, Hollywoodzkiego Stowarzyszeniu Prasy Zagranicznej (HFPA), podniosła się fala krytyki.

Organizacji zarzucono, że w jej składzie nie ma ani jednej osoby o czarnym kolorze skóry. Według krytyków taka sytuacja w żaden sposób nie odpowiada obecnym standardom dotyczącym równości i różnorodności w rozmaitych organizacjach, także pod względem rasowym.

Wywołana do tablicy HFPA zapowiedziała w marcu podjęcie odpowiednich kroków w kierunku większej równości w łonie tej organizacji. Stowarzyszenie zadeklarowało zatrudnienie niezależnego eksperta oraz kancelarii prawnej, które miały ocenić sytuację związaną z utrzymaniem standardów i zalecić właściwe rozwiązania. HFPA zapowiedziała wówczas, że to jedynie wstępne działania, a kolejne miały zostać zaproponowane w ciągu 60 dni.

Teraz stowarzyszenie ogłosiło szczegółowy plan reform, którego głównym punktem jest obietnica powołania do składu organizacji osób o innym niż biały kolorze skóry, a w szczególności czarnoskórych.

W sumie liczba członków HFPA, których obecnie jest 86 (żaden nie jest czarnoskóry), ma jeszcze w tym roku wzrosnąć o 20, a na przestrzeni najbliższych 18 miesięcy - o 50 proc.

Ponadto, członkowie organizacji mają mieć zakaz przyjmowania prezentów od sponsorów, przez co w ostatnich latach byli oskarżani o korupcję.

Kolejne propozycja to zniesienie wymogu, aby członkowie HFPA mieszkali w południowej Kalifornii, co stanowiłoby otwarcie na dziennikarzy z innych amerykańskich stanów.

Plan został przychylnie oceniony przez stację NBC, która co roku pokazuje ceremonię wręczenia Złotych Globów, a także firmę Dick Clark Productions, producenta transmisji.

Zarząd HFPA zadeklarował, że jeśli jego propozycje nie zostaną przyjęte, jest gotowy zrezygnować z pełnionych funkcji.

Tegoroczną ceremonię wręczenia Złotych Globów na antenie NBC oglądało 6,9 mln widzów, podczas gdy rok wcześniej było ich 18,3 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złote Globy w kryzysie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl