SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty jest najmocniejszy od trzech tygodni

Złoty umocnił się w środę w stosunku do euro oraz dolara, a jego kurs osiągnął najwyższy poziom od trzech tygodni. Polskiej walucie sprzyjało poprawienie nastrojów na światowych rynkach.

"Środa przyniosła spore umocnienie złotego, choć początkowo nie wszystko na to wskazywało. Polska waluta umocniła się co prawda już na otwarciu, ale na początku dnia traciła i kurs euro/złoty osiągnął dzienne maksimum na poziomie 4,66. Mimo sprzyjającej atmosfery na rynkach giełdowych, niejednoznaczna była postawa głównych par walutowych" - poinformował główny ekonomista X-Trade Brokers Przemysław Kwiecień. Zaznaczył, że polska waluta zaczęła jednak wyraźnie się umacniać po tym, jak w górę ruszył niemiecki parkiet.

Dodatkowo, podobnie jak poprzedniego dnia, wejście na rynek amerykańskich inwestorów przyniosło wzrost pary euro/dolar.

"Taki korzystny układ sprawił, iż notowania złotego w relacji do euro obniżyły się nieznacznie poniżej 4,57, tj. dotarły do poziomu, który 25 lutego zakończył korektę po pięcioletnich maksimach w połowie minionego miesiąca. To spowodowało niewielkie cofnięcie rynku na koniec dnia, do 4,60 na euro/złoty i 3,60 na dolar/złoty. To jednak nie przesądza jeszcze o osłabieniu polskiej waluty. W krótkim terminie pokonanie wsparcia w okolicach 4,56-4,57 pozwoliłoby na kontynuację umocnieniu, choć taki scenariusz wymagałby sprzyjających warunków zewnętrznych" - podsumował Kwiecień.

W środę ok. godz. 17:45 za jedno euro płacono średnio 4,6093 zł, a za dolara 3,6066 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2782.

W środę ok. godz. 10:00 inwestorzy płacili za euro 4,6180 zł, a za dolara 3,6482 zł. Euro/dolar był kwotowany na 1,2658.

We wtorek ok. godz. 17:45 za jedno euro płacono 4,6607 zł, a za dolara 3,6542 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2753.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty jest najmocniejszy od trzech tygodni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl