SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Złoty odrobił straty i zszedł poniżej 4,0 zł za euro

Początek środowej sesji przyniósł osłabienie złotego, jednak lepsze dane z rynku pracy w USA oraz dobre wyniki przetargu obligacji pozwoliły krajowej walucie odrobić straty i zejść poniżej poziomu 4,0 za euro.

Złoty odrobił straty i zszedł poniżej 4,0 zł za euro

„Mimo obserwowanej słabości notowań EUR/USD, złoty podążył dzisiaj inną drogą. Naszą walutę wsparły przede wszystkim pozytywne wyniki przetargu obligacji, a także słowa ministra Rostowskiego i premiera Tuska, jakie padły w Sejmie. Pierwszy z nich przyznał, iż nie ma zagrożenia dla stabilności publicznych finansów, chociaż nie można zupełnie wykluczyć ryzyka naruszenia progu 55% długu do PKB w perspektywie najbliższych trzech lat. Drugi zapowiedział przedstawienie na jesieni pakietu ustaw okołobudżetowych, które będą zawierały m.in. propozycje reform strukturalnych, w tym cięcia w administracji”- ocenił analityk DM BOŚ Marek Rogalski.

W efekcie po południu za euro płacono 3,99 zł, a dolar potaniał do 3,03 zł.

W ocenie analityka, zagraniczni inwestorzy cały czas kupują zapewnienia gabinetu Donalda Tuska i tak może być dopóty któraś z agencji ratingowych nie skrytykuje tych działań, podkreślając brak radykalnych reform w finansach.

Na rynku międzynarodowym zostały opublikowane lepsze dane z USA nt. szacunków ADP dotyczących wzrostu etatów w sektorach pozarolniczych w lipcu i odczytu ISM dla usług

„Niezależnie od tego EUR/USD potaniał przebijając barierę 1,3180, co może sugerować rychły test wskazywanych rano 1,3122”- uważa Rogalski.

Złamanie 1,3180 otwiera drogę do testu poziomu 1,3122, który wyznaczany jest przez 38,2 proc. zniesienie spadków z pierwszego półrocza 2010 r.

„Jeżeli rynek nie zejdzie niżej to nie będzie obaw o przedłużenie korekty – wskaźniki nie dają na razie sygnałów odwrócenia trendu”- podsumował analityk.

W środę, ok. godz. 16:50 jedno euro kosztowało 3,9940 zł, a dolar 3,0410 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,3133.

W środę ok. 9:30 jedno euro kosztowało 4,0142 zł, a dolar 3,0396 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,3207.

We wtorek po godz. 17:00 za jedno euro płacono 4,0070 zł a za dolara 3,0335 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,3210.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty odrobił straty i zszedł poniżej 4,0 zł za euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl