SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zły” Tyrmanda jako gry wideo. Spółka wydawcy „Wprost” i „Do Rzeczy” pozyskała licencję

Firma RedDeer.Games, za którą stoi wydająca „Wprost” i „Do Rzeczy” PMPG Polskie Media oraz jej prezes i większościowy akcjonariusz Michał M. Lisiecki, podpisała umowę licencyjną dotyczącą produkcji serii gier wideo na podstawie powieści „Zły” Leopolda Tyrmanda.

Article

Porozumienie obejmuje wyłączną licencję na produkcję, wydanie oraz promocję wielu gier i serii gier, komiksów a także szeregu dodatków (nie tylko cyfrowych), NFT i produktów w metaverse opartych na powieści „Zły” Leopolda Tyrmanda. Okres licencji to 20 lat.

Umowę podpisano z Matthew Tyrmandem - synem Leopolda Tyrmanda, właścicielem autorskich praw majątkowych do utworów pisarza.

- Dlaczego „Zły”? Bo nic nie sprawdza się lepiej w świecie gier niż charyzmatyczny główny bohater. Dzięki temu, że umowa licencyjna nie posiada ograniczeń terytorialnych nasz bohater stanie się podstawą do stworzenia gier wideo i całego multiversum w oparciu o wiele nowoczesnych kanałów rozrywki, zyskując przy tym globalną popularność - uzasadnia Michał M. Lisiecki, prezes i większościowy udziałowiec RedDeer.Games.

Firma zapowiada w komunikacie, że „przełoży książkową opowieść kryminalną na interesujący gameplay z wykorzystaniem wszelkich wizerunków postaci, zdarzeń, nazw własnych oraz całokształtu rozwiązań fabularnych”. Zaznaczyła, że więcej informacji o planowanych grach będzie podawać w kolejnych komunikatach.

„Zły” Tyrmanda hitowym kryminałem w PRL

Powieść „Zły” ukazała się w 1955 roku, jej akcja rozgrywa się w powojennej Warszawie. Tytułowy bohater walczy z przestępczym światkiem, staje w obronie słabszych, którzy nie potrafią poradzić sobie z chuliganami uprzykrzającymi im życie. Tropi go milicja, starając się ustalić jego prawdziwą tożsamość. „Zły” to jeden z najpopularniejszych kryminałów okresu PRL.

 

RedDeer.Games to niezależne studio deweloperskie, działa od 2018 roku jako producent i wydawca tytułów własnych oraz od innych producentów. W połowie ub.r. firma pozyskała wyłączne prawa do wydania dwóch gier na konsole Nintendo Switch osadzonych w uniwersów komiksów „Kajko i Kokosz”, a na początku br. uruchomiła dział do tworzenia produktów w formie niewymiennych tokenów cyfrowych (NFT).

Mniejszościowy pakiet udziałów RedDeer.Games ma PMPG Polskie Media, właściciel tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”, który w pierwszym kwartale br. osiągnął wzrost skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 65,6 proc. i spadek zysku netto z 2,04 mln zł do 623 tys. zł.

Michał M. Lisiecki jest natomiast większościowym akcjonariuszem PMPG Polskie Media, ma walory stanowiące 58,44 proc. kapitału spółki.

Dołącz do dyskusji: „Zły” Tyrmanda jako gry wideo. Spółka wydawcy „Wprost” i „Do Rzeczy” pozyskała licencję

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zły
Świetny pomysł. Dawno było czytane ale wspomnienia pozytywne.
odpowiedź