SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarła wieloletnia szefowa działu prawnego „Rzeczpospolitej”

W Warszawie zmarła Krystyna Chrupkowa, twórczyni „żółtych stron” „Rzeczpospolitej”, wieloletnia szefowa działu prawnego tego dziennika. W 2011 roku za zasługi dla interesu publicznego została odznaczona medalem Virtus Est Perfecta Ratio" im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego.

Krystyna Chrupkowa, fot. RzeczpospolitaArticle

Krystyna Chrupkowa - dziennikarka i publicystka - w latach 90-tych była pomysłodawczynią tzw. „żółtych stron” w „Rzeczpospolitej", zawierających poradniki prawne. Przez wiele lat szefowała także działowi Prawo w dzienniku, a pod jej kierownictwem zawodu uczyło się wielu dziennikarzy prawnych.

Jej koledzy i byli współpracownicy podkreślają, że była wyjątkowym redaktorem. - Ona jedna potrafiła tak „ściąć” połowę oferowanego tekstu, iż nie tylko obiektywnie nic nie tracił on na zawartości merytorycznej, ale - o co o wiele trudniej - także i jego autor był co do tego przekonany – wspomina na Facebooku Stanisław Zabłocki, były prezes Sądu Najwyższego, który publikował w „Rzeczpospolitej” latach 90-tych i na początku XXI wieku.

W 1996 roku Chrupkowa została uhonorowana Złotym Paragrafem „Prawa i Życia” za wybitne zasługi w służbie praw człowieka, konstytucji i sprawiedliwego traktowania obywateli. W 2011 r. za „szczególne zasługi dla interesu publicznego w dziedzinie wiedzy i praktyki podatkowej i skarbowej” uhonorowano ją z kolei medalem „Virtus Est Perfecta Ratio" im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego.

 

 

Dołącz do dyskusji: Zmarła wieloletnia szefowa działu prawnego „Rzeczpospolitej”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dlg
I to są lidzie z zasługami dla dziennikarstwa. Mogła być dumna ze swoich osiągnięć dla kultury prawnej i dziennikarstwa. Szkoda, że coraz mniej takich ludzi w dziennikarstwie.
odpowiedź
User
PiSarro
Robiła świetną robotę. RIP, Pani Redaktor.
odpowiedź