SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w kierownictwie TV Polonia

Agnieszka Romaszewska-Guzy została powołana na stanowisko zastępcy dyrektora TV Polonia ds. programowych.

 Urodzona w 1962r. w Warszawie. W 1987 r. ukończyła Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku studiów współtworzyła niezależny ruch studencki (była rzecznikiem Ogólnopolskiego Komitetu Założycielskiego Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a potem członkiem Krajowej Komisji Rewizyjnej NZS). Po wprowadzeniu stanu wojennego, 13 grudnia 1981r., została internowana na pięć miesięcy. W kolejnych latach nadal współpracowała z ruchem opozycyjnym, uczestnicząc m.in. w tworzeniu Ruchu Wolność i Pokój. W latach 1987 – 1990 przebywała na stypendium doktoranckim na Yale University w Stanach Zjednoczonych. 

W 1990r., po przemianach w Polsce, przerwała karierę naukową i wróciła do kraju, skorzystawszy uprzednio ze stażu dziennikarskiego organizowanego przez amerykańska fundację National Forum Foundation. Była stażystką w “The Washington Times”, “The Washington Post” i w tygodniku opinii “The New Republic”. Od początku 1991r. podjęła pracę w „Życiu Warszawy”. Zajmowała się najpierw dziennikarstwem politycznym, głównie relacjonowaniem prac rządu. W późniejszym czasie zaczęła się specjalizować także w dziennikarstwie śledczym. Od kwietnia 1992r. przeszła do pracy w TVP i objęła stanowisko szefa reporterów i zastępcy szefa „Wiadomości” TVP, które pełniła do listopada1992r. Przez następne 10 lat w TVP zajmowała takie stanowiska jak: reporter krajowy, wydawca „Wiadomości” wieczornych, wydawca „Wiadomości” głównych, szefowa reporterów społecznych „Wiadomości”, wydawca programu publicystycznego „Opinie”, współpracownik i wydawca katolickiego magazynu informacyjnego „Czasy”, współpracownik redakcji katolickiej. W 1999r. powróciła do redakcji „Wiadomości” i pracowała jako specjalny wysłannik oraz redaktor redakcji zagranicznej. Relacjonowała wydarzenia w Kosowie, Bośni, Macedonii, Rumunii a po rozpoczęciu działań wojennych w Afganistanie była jedynym dziennikarzem z Polski, który dostał się na pokład lotniskowca Carl Vinson operującego na Morzu Arabskim. W latach 1995 – 2001 nakręciła 6 reportaży i filmów dokumentalnych, m.in. „W cieniu KGB”, „Misjonarze”, „Towarzysze i przyjaciele”, „Cudza ojczyzna”. W 2002r. jako przewodnicząca Koła Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w TVP i członek władz SDP na szczeblu ogólnopolskim została niesłusznie zwolniona z TVP pod pretekstem „redukcji etatów”. Została przywrócona do pracy decyzją Zarządu TVP w 2004r. W latach 2004 - 2005 pracowała jako reporter międzynarodowy - relacjonowała głównie sytuację na Białorusi i Ukrainie. Od lipca do listopada 2005r. stale przebywała w Grodnie i w Mińsku. W listopadzie 2005r. została przez Zarząd TVP powołana na stanowisko korespondenta w Mińsku, jednakże w grudniu władze białoruskie anulowały jej wizę. Od listopada 2005r. była współautorką programu „Białoruś Białoruś”. W latach 1998 – 2004 była przez dwie kadencje członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, reprezentowała też władze organizacji w Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (International Federation of Journalists). Opracowała koncepcję stworzenia kanału tematycznego TVP poświęconego tematyce białoruskiej –TV Białoruś. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Edukacji Obywatelskiej Polska – Białoruś. Biegle włada w mowie i w piśmie językiem angielskim i rosyjskim. Jej hobby jest historia, poznawanie ludzi z różnych grup i środowisk oraz podróże, podano w komunikacie TVP.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w kierownictwie TV Polonia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl