SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Polsat News: odchodzą Grabarczyk, Cholewiński, Kukielak, Kietliński i Sikora

Ze stacjami Polsat News i Polsat News 2 rozstają się Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Roman Kukielak, Radosław Kietliński i Jerzy Sikora - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl. - Nasz obszar informacji i publicystyki jest w procesie zmian, ale są to nasze wewnętrzne sprawy - wyjaśnia nam Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

fot. polsatArticle

Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, od zeszłego tygodnia na urlopach przebywa kilku pracowników pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. O ich odesłaniu na urlopy zdecydowało kierownictwo Telewizji Polsat, a ma to związek ze zmianami przeprowadzanymi w tym pionie.

Są to m.in. Beata Grabarczyk (od 2014 roku szefowa anteny Polsat News 2), Marcin Cholewiński (szef anteny Polsat News od początku istnienia stacji, czyli od 2008 roku), Roman Kukielak (sekretarz programowy pionu informacji i publicystyki), Radosław Kietliński (szef publicystyki Polsat News) oraz Jerzy Sikora (szef projektów internetowych Polsat News),

- Faktycznie, nasz obszar informacji i publicystyki jest w procesie zmian, ale są to nasze wewnętrzne sprawy, więc nie będę się na ten temat wypowiadał. Nie mam wiedzy, kto obecnie z naszej firmy przebywa na urlopie - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat, w odpowiedzi na pytania o ww. pracowników.

Z naszych ustaleń wynika natomiast, że Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Jerzy Sikora, Radosław Kietliński i Roman Kukielak nie wrócą już do pracy w Polsat News. Docelowo mają oni pracować w nowo tworzonej agencji informacyjnej, której powstanie nadzoruje Henryk Sobierajski, były dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. Będzie to nowa spółka w ramach Grupy Polsat.

Rzecznik prasowy Telewizji Polsat, pytany przez nas o przejście powyższych osób do nowej agencji, odpowiada krótko: „Nie mam takiej wiedzy”.

Warto dodać, że Jerzy Sikora - ostatnio szef projektów internetowych Polsat News, w tym projektu Polsatnews.pl - w 2002 roku był dyrektorem Agencji Informacyjnej Polsatu.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia br. Dorota Gawryluk objęła oficjalnie stanowisko dyrektora informacji i publicystyki w Telewizji Polsat, a od połowy marca pełniła obowiązki szefowej. Przejęła tę funkcję po Henryku Sobierajskim. Zastępcami Gawryluk są Marcin Wójcicki i Mariusz Kopiński, natomiast Ewa Jarosławska została szefową wszystkich wydawców.

Według badania Nielsen Audience Measurement w marcu br. Polsat News zanotował 1,10 proc. udziału w rynku oglądalności, natomiast udział Polsat News 2 wyniósł 0,14 proc.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Polsat News: odchodzą Grabarczyk, Cholewiński, Kukielak, Kietliński i Sikora

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Dorota Gawryluk wykosiła szefów Polsat News ;)
odpowiedź
User
B
Najlepsi dziennikarze Polsatu... Zostaje popelina.
odpowiedź
User
Tup
Co ta Gawryluk wyczynia?! O lepszych dziennikarzy będzie ciężko.
odpowiedź