SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w radiowej Jedynce: Tarka i Kilen wcześnie rano, Rachoń i Dąbrowska po południu

Od poniedziałku Monika Tarka i Robert Kilen będą w radiowej Jedynce prowadzić audycję „Podwójne Espresso” w godz. 5:00-7:00. Zuzanna Dąbrowska i Michał Rachoń z „Sygnałów Dnia” przejdą do pasma popołudniowego, a w poniedziałki będą emitowane „Noce z reportażem”.

Rafał Porzeziński, foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Article

Na audycję „Podwójne Espresso” będą składać się m.in. przegląd najważniejszych tytułów prasowych i prasy kolorowej, „Radio kierowców”, serwisy informacyjne i prognoza pogody. Słuchacze będą mogli spróbować zamówić budzenie u prowadzących program oraz wziąć udział w porannej gimnastyce. - Chcemy pomóc słuchaczom rozpocząć dzień z uśmiechem. Osobowość gospodarzy porannego pasma, ich pogoda ducha i dużo pogodnej muzyki z pewnością to ułatwią - przekonuje Rafał Porzeziński, dyrektor Jedynki.

Emitowane wcześniej w godz. 5-6 „Poranne rozmaitości” znikną z anteny, natomiast treści z audycji redakcji rolnej trafią do magazynu „W samo południe” oraz pasma gospodarczego.

Tarka i Kilen poprzednio przez 25 lat pracowali w Radiu Wawa, odeszli z niego z końcem marca br.

Z kolei w paśmie „Sygnały Dnia” rozmów na tematy polityczne nie będą już przeprowadzać Michał Rachoń i Zuzanna Dąbrowska. Oboje w czerwcu mają pojawić się w nowych programach popołudniowych. „Sygnały Dnia” od poniedziałku do czwartku będą terać prowadzić Piotr Gociek i Daniel Wydrych, w piątki - Wojciech Dąbrowski z Danielem Wydrychem, a w soboty - Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

Z końcem tego tygodnia Polskie Radio rozstaje się z Januszem Weissem. Jego miejsce w popołudniowym programie ekonomicznym zajmie Mariusz Gzyl, dziennikarz gospodarczy Jedynki.

Z kolei w poniedziałki w godz. 22.30-3.00 będzie nadawany nowe pasmo „Noce z reportażem” prowadzone przez Wiesława Molaka. W każdym odcinku emitowane będą dwa premierowe reportaże przygotowane przez dziennikarzy Studia Reportażu Polskiego Radia, toczone też będą dyskusje z autorami i bohaterami tych materiałów oraz słuchaczami.

W pozostałe dni tygodnia reportaż będzie emitowany po godz. 22.30. Z kolei „Jest sprawa”, reportaż interwencyjny Mariusza Pieśniewskiego realizowanego przez Jedynkę we współpracy z „Super Expresem”, będzie nadal emitowany w każdy piątek o godz. 15.

Z danych Radio Track wynika, że od stycznia do marca br. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 9,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w radiowej Jedynce: Tarka i Kilen wcześnie rano, Rachoń i Dąbrowska po południu

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yon
Ohyda w natarciu. :(
40 17
odpowiedź
User
asdf
Moja matka, lat 63, od kiedy pamiętam słuchała tylko Jedynki. Tak było do początku tego roku. Na pytanie, dlaczego przestała słuchać ulubionej stacji odpowiedziała, że:
1. ma dość piep!@#nej pseudo martyrologii,
2. poznikały jej ulubione programy i prowadzący.
Dodam tylko, że moja matka ma do polityki stosunek raczej obojętny. #dobra zmiana
50 16
odpowiedź
User
Foxdeutsch
Herr Nadredaktor Thomas Fuchs powinien dostać jakiś medal Pawlika Morozowa. Wykrył kaczystowską dywersję i doniósł nawet na swą dawną matkę karmicielkę - TVN 24
Thomas Fuchs napisał na Twitterze Dziś TVN 24 jak PIS 24- już prawie 10 godzin prymitywnej, topornej PIS-owskiej propagandy"
14 17
odpowiedź