SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w ramówce Polskiego Radia Dzieciom

Rozgłośnia Polskiego Radia Dzieciom wraz ze startem jesiennej ramówki przygotowała nowe programy dla najmłodszych słuchaczy. W audycjach jako prowadzący pojawią się m.in. Joszko Broda, Agata Steczkowska czy Mariusz Totoszko.

Article

W jesiennej ramówce Polskiego Radia Dzieciom od poniedziałku do piątku o godz. 12.15 w paśmie „Drzemka z Polskim Radiem Dzieciom” pojawi się „Bajkowy kącik” – audycja, w której dziennikarze będą opowiadać bajki. Powtórka programu pojawi się na antenie o 19.10.

Nowością w ramówce są także „Mali Naukowcy” o eksperymentach i tajemnicach nauki. Program będzie nadawany we wtorki i czwartki o godzinie 16.45. We wtorki i czwartki o godzinie 17.30 będzie emitowany również „Bezpieczny Maluch” – audycja o bezpieczeństwie, którą prowadzą Kulfon i Monika wraz z policjantem.  Oprócz tego na antenie w piątki o godzinie 17.30  będzie można usłyszeć program „Zbieraj z klasą”– o ekologii i ochronie środowiska, połączony z akcją organizowaną pod patronatem rozgłośni. Audycję prowadzą Justyna Tomańska i Mariusz Totoszko, którzy będą zachęcać do zbiórki baterii czy segregowania śmieci.

Chór Agaty Steczkowskiej, opowieści Joszka Brody

W nowej ramówce nie zabraknie również  programów muzycznych. W soboty o 11.00 w „Śpiewajmy z Chórem Agaty Steczkowskiej” najmłodsi usłyszą relacje z koncertów Chóru Agaty Steczkowskiej, wywiady i naukę śpiewu. Natomiast w soboty o 14.00 w „Akademii Muzycznej” będą poznawać nazwiska kompozytorów i ich dzieła. Z kolei „Dziecięcy koncert życzeń” w niedziele o godzinie 14.00 będzie audycją, podczas której dzieci będą mogły dzwonić z życzeniami dla bliskich i zamawiać ulubione utwory.

W sobotę na antenie będzie można  także usłyszeć „Opowieści z lasu Joszka Brody” (o godzinie 19.10). Będzie on prezentował kulturę Beskidów, ludowych instrumentów muzycznych i muzyki tradycyjnej.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało także audycje dla rodziców: będą mogli posłuchać wywiadów z ludźmi ze świata kultury lub dowiedzieć się o premierach w „Kulturalnej strefie”, która jest rozwinięciem programu „Strefa rodzica”. Audycja będzie obecna na antenie w każdą niedzielę o 21:00.

Polskie Radio Dzieciom to cyfrowy kanał skierowany do dzieci i rodziców, który wystartował 1 kwietnia 2015 roku w systemie DAB+. Rozgłośnia nie emituje reklam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w ramówce Polskiego Radia Dzieciom

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K.
Niech pomyślą o wprowadzeniu w DLS (odpowiednik RDS RT PS w analogowym) nazw programów, opisów a i obrazki SLS. Od momentu uruchomienia stacji jakoś ubogo na wyświetlaczach.
15 9
odpowiedź
User
Hd
"Rota" co godzine ;-)
11 13
odpowiedź
User
yyyyyy
"Rota" co godzine
ale wysyłek zrobiłeś,odpocznij:)
10 9
odpowiedź