SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w ramówce Superstacji: znika publicystyka, od poniedziałku pasmo powtórek

Od poniedziałku, 29 lipca br. Superstacja w związku ze zmianą ramówki i zakończeniem nadawania audycji publicystycznych zaproponuje widzom pasmo powtórek programów: „Informacje dnia”, „Na tapecie”, „Raport - analizy i komentarze”, „Wojtek Jagielski na żywo” oraz „Drozda na weekend”.

Article

Jak już wczoraj informowaliśmy od poniedziałku, 29 lipca br. z ramówki Superstacji znikną programy publicystyczne, a audycje stracą m.in. Jacek Żakowski, Marek Czyż i Grzegorz Łaguna. Nad nową ramówką stacji pracuje od czerwca m.in. Grzegorz Jankowski, który ma być dyrektorem programowym kanału.

Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl głównymi pozycjami w ramówce kanału (jest to rozwiązanie tymczasowe, prawdopodobnie od jesieni będzie docelowy układ ramowy stacji) będą: „Informacje dnia” (wraz z pogodą); „Na tapecie”; „Raport - analizy i komentarze”. Te trzy programy będą emitowane na zmianę aż do godziny 17:45, kiedy pojawi się program Wojtka Jagielskiego – „Wojtek Jagielski na żywo” (powtórki). Zmianą będzie emitowanie o 19:45, 20:45 i 21:20 powtórek „Raport-analizy i komentarze”. O 22:30 będzie też powtórka „Wojtka Jagielskiego…”, a o 23:00 – powtórka „Na tapecie”. Tak będzie prezentować się program od poniedziałku do piątku.

Natomiast w sobotę zmianie uległa godzina emisji „Raportu…” – powtórki będą emitowane o 12:40, 13:40, 14:40, 19:45; 20:45, 21:20. O 18:45 nową pozycją będzie powtórka „Raport kryminalny – magazyn informacyjny”; „Przegląd – magazyn popularnonaukowy” oraz „Moto raport – magazyn motoryzacyjny”. Z kolei o 22:30    nadawany będzie „Drozda na weekend” – program satyryczny Tadeusza Drozdy (powtórka); a o 23:00 – „Na tapecie – program rozrywkowy” (powtórka).

W niedzielę „Informacje” pojawią się od 09:15 co godzinę, a pozostałe zmiany w ramówce, czyli nadawanie powtórek programów będą przebiegać tak samo, jak w sobotę.  

Znikają programy Żakowskiego, Łaguny, Czyża

Do tej pory z ramówki Superstacji już w czerwcu zniknął "Salon polityczny", prowadzony przez Sylwię Madejską oraz Tomasza Grzelewskiego; programy Elizy Michalik, która zdecydowała się odejść ze stacji oraz audycje, których gospodarzem był Jakub Wątły.

Do tej pory w ramówce zostały jednak programy Jacka Żakowskiego oraz Grzegorza Łaguny. Wraz z kolejnym zmianami nie będzie już także i „Debaty Grzegorza Łaguny”, „Czyż nie...?” Marka Czyża, „Polski w kawałkach Grzegorza Jankowskiego”, „Rozmowy dnia” (prowadzącymi na zmianę są Jacek Żakowski i Marek Czyż), „Bez ograniczeń” (prowadzącymi m.in. Adam Feder i Jacek Zimnik, Beata Tadla i Jarosław Kulczycki), „Tydzień zleciał”, „Dookoła świata” i „REdAKCJA?”.

Jak wynika z naszych informacji, we wtorek wieczorem pracownicy Superstacji na służbową skrzynkę mieli otrzymać informację o ramówce kanału na najbliższy tydzień. W ten sposób mieli dowiedzieć się, że od poniedziałku, 29 lipca br. wprowadzono zmiany i znikają - pozostałe do tej pory - programy publicystyczne.

Od czerwca nad planem programowym kanału pracuje Grzegorz Jankowski (m.in. były naczelny „Faktu”), który – jak wynikało z naszych informacji – ma pełnić w Superstacji funkcję dyrektora programowego. Z kolei jego zastępcą ma być Grzegorz Adamczyk, niegdyś szef TVP Info.

Decyzje o zmianach w ramówce, Polsat (Cyfrowy Polsat jest właścicielem Superstacji) uzasadniał względami biznesowymi i chęcią poprawy wyników oglądalności. Dlatego miano zrezygnować z tematów politycznych i postawić na treści bardziej lifestylowe oraz o charakterze rozrywkowym.

Jak udało się nam dowiedzieć, w poniedziałek ma zostać przedstawione również nowe kierownictwo kanału. Rzecznik prasowy Telewizji Polsat pytany przez nas o wprowadzone zmiany nie chciał tych kwestii komentować.

Superstacja z 2,34 mln zł straty i 5,56 mln zł pożyczki

W ub.r. Superstacja, należąca do Telewizji Polsat, zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 12,8 proc. do 11,16 mln zł oraz 2,34 mln zł straty netto (wobec 143 tys. zł zysku w 2017 roku). Nadawca dużo więcej wydał na wynagrodzenia, ma do spłaty 5,56 mln zł pożyczki. Pod koniec czerwca br. Adam Nowe, członek zarządu Telewizji Polsat został przedstawiony zespołowi Superstacji jako nowy członek zarządu kanału. Tym samym kierownictwo stacji stało się dwuosobowe - prezesem nadal pozostaje Adam Stefanik.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. Superstacja miała 0,167 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,15 proc. rok wcześniej.
 

Dołącz do dyskusji: Zmiany w ramówce Superstacji: znika publicystyka, od poniedziałku pasmo powtórek

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mina
No to już po tej stacji. Będzie jak to w Polsacie - byle tanio, byle głośno, byle głupio. Wiosną będą zaskoczeni że oglądalność spadła o połowę i znòw oszczędności, zwalnianie ludzi, likwidacja programów i powtórki powtórek. To już równia pochyła.
odpowiedź
User
Spike
Ze stacji informacyjni-publicystycznej zrobi kanał rozrywkowo-tabloidowy, nic tylko gratulować
odpowiedź
User
Ian
Kiedy możemy się spodziewać powtórek Kiepskich w Superstacji?
odpowiedź