SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w strukturze Polskiego Radia

Zarząd Polskiego Radia zdecydował się zmienić strukturę spółki. Zlikwidowane zostaną redakcje sportowa, gospodarcza oraz publicystyki międzynarodowej. Pracownikom przekazano, że nikt nie zostanie zwolniony. Wielu liczy, że tak będzie. Decyzje w tym tygodniu ma zatwierdzić rada nadzorcza.

Kierownictwo Polskiego Radia (obecnie zarząd jest jednoosobowy, prezesem jest Andrzej Rogoyski) podjął decyzję o zmianie struktury. Z naszych informacji wynika, że prace nad układem wewnętrznym spółki trwały od kwietnia br.

Wiadomo, że naczelne redakcje: gospodarcza, sportowa oraz publicystyki międzynarodowej zostaną zlikwidowane. Pracownikom z którymi rozmawialiśmy przekazano, że nikt nie zostanie zwolniony, ale jak mówią, wszystko wyjaśni się w tym tygodniu. Wtedy też rada nadzorcza ma zatwierdzić zmiany, ale decyzja wydaje się tylko formalnością.

- Jesteśmy w trakcie prac nad zmianą w strukturze organizacyjnej Polskiego Radia. Informację na ten temat przekażemy Państwu w momencie, kiedy zmiany zostaną zatwierdzone - przekazała Wirtualnemedia.pl Ewelina Steczkowska, p.o. rzecznika prasowego spółki.

Naczelne redakcje zostały utworzone w 2012 i 2013 roku, kiedy prezesem był Andrzej Siezieniewski.

Trójka z najniższą słuchalnością od 15 lat, Jedynka najbardziej w dół

Udział publicznej Jedynki pod względem słuchania w okresie od lutego do kwietnia 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat spadł najbardziej w zestawieniu - o 1,2 pkt. proc. do 5,8 proc.

Trójka natomiast zanotowała najgorszy wynik od 15 lat - ex aequo na piątej lokacie uplasowała się razem ze stacjami Audytorium 17. Średni udział w badanej fali wyniósł po 5 proc. (po spadku o odpowiednio 0,2 pkt. proc. i 0,7 pkt. proc.). Program 3 Polskiego Radia zanotował taki sam wynik jak w fali luty-kwiecień 2004, kiedy rozgłośnia miała 4,9 proc. udziału w rynku.

Od połowy marca br. prezesem zarządu (jednoosobowego) Polskiego Radia jest Andrzej Rogoyski.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w strukturze Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl