SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znamy skład kadry kierowniczej Nokia Siemens Networks

Nokia i Siemens ogłosiły skład przyszłej kadry kierowniczej Nokia Siemens Networks, czyli utworzonego niedawno joint venture z równym udziałem 50-50, składającym się z grupy biznesowej Nokia Networks oraz działu rozwiązań i usług dla operatorów firmy Siemens.

Rozpoczęcie działalności przez nowo powstałą firmę planowane jest na 1 stycznia 2007 r., po wypełnieniu wszelkich formalności i uregulowań prawnych, spełnieniu standardowych warunków, oraz po uzgodnieniu wszelkich kroków dotyczących funkcjonowania firmy.

Zespół składa się z następujących osób:
· Mika Vehviläinen, który  obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego (Chief Operating Officer). Vehviläinen w chwili obecnej jest Wice Prezesem i Dyrektorem Generalnym Sieci (Senior Vice President & General Manager, Core Networks, Nokia). Jako Dyrektor Operacyjny, Vehviläinen będzie odpowiedzialny za następujące działy biznesowe firmy: Dostęp Radiowy, Systemy Zarządzania, Aplikacje i Usługi Sieciowe, Sieci IP i Sieci Transportowe, a także Dostęp Szerokopasmowy. Oprócz tego będzie nadzorował działy takie jak produkcja i logistyka, dział technologiczny.
· Karl-Christoph Caselitz, obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego Rynku (Chief Market Operations Officer). W chwili obecnej jest on Dyrektorem Sieci Komórkowych w Siemens Communications.  Jego obowiązki, jako Dyrektora Operacyjnego Rynku, polegać będą na nadzorowaniu operacji regionalnych, współpracy z globalnymi operatorami, a także zarządzaniu sprzedażą i marketingiem. Nadzorować będzie, także oddział serwisu Nokia Siemens Networks.
· Peter Schönhofer, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami obejmie stanowisko Głównego Dyrektora Finansowego (Chief Financial Officer). Schönhofer jest w chwili obecnej członkiem zarządu Siemens AG Austria. Schönhofer będzie odpowiedzialny za wszelkie działania finansowe firmy Nokia Siemens Networks, a także za zarządzanie prawami autorskimi i prawami własności intelektualnej.
“Jest to zespól składający się z najlepszych ludzi wybranych z firm-matek,” powiedział Simon Beresford-Wylie, który obejmie funkcję dyrektora generalnego (Chief Executive Officer) w firmie Nokia Siemens Networks bezpośrednio po dokonaniu fuzji.  ”Będą oni odgrywać wiodącą rolę w procesie planowania i integracji a także w fazie jego wdrażania. Jestem dumny z faktu, że osoby te będą moimi partnerami w przyszłości.” Beresford-Wylie jest obecnie wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym działu Networks firmy Nokia.

Jak podano w komunikacie ogłoszone j nominacje wejdą w życie natychmiast po zakończeniu procesu fuzji. Po zakończeniu transakcji, firma Nokia Siemens Networks stanie się światowym liderem w komunikacji w najważniejszych segmentach infrastruktury oraz usług sieci stałych i mobilnych. Firma będzie liderem w prowadzeniu badań i rozwoju oraz wdrażaniu produktów pozwalajacych zwiększać przychód oraz zapewniających jednocześnie oszczędności kosztów dla klientów. Osiągnie to dzięki swemu globalnemu zasięgowi i skali prowadzonej działalności. Nokia Siemens Networks zapewni konwergencję telefonii stacjonarnej i komórkowej, uzupełniającą się bazę danych klientów na całym świecie. Firma, posiadająca jedną z największych i najbardziej doświadczonych organizacji usługowych na świecie będzie obecna zarówno na rynkach już rozwiniętych jak i na nowo powstających.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znamy skład kadry kierowniczej Nokia Siemens Networks

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl