SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland i Anja Rubik ambasadorkami fundacji Equaversity/Równorodność

Fundacja Equaversity/Równorodność zajmie się walką z dyskryminacją osób LGBTQ+ w Polsce. Organizacja poinformowała, że jej ambasadorkami zostały m.in. Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland i Anja Rubik.

Article

Fundacja poinformowała na swoim profilu internetowym, że dramatyczna sytuacja środowiska LGBT w Polsce wymaga określonych działań. Zdaniem organizacji społeczność LGBT + w Polsce jest atakowana przez potężny aparat państwowy i kościelny, a prawa konstytucyjne, leżące u podstaw Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, są łamane każdego dnia.

Zobacz także: Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń opowiada w magazynie LGBT o transpłciowej córce

Fundacja Equaversity/Równorodność  przekonuje, że walka z "ideologią LGBT+" stała się głównym tematem kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy w 2020 roku. W takie działania byli zaangażowani ministrowie z rządu Zjednoczonej Prawicy, a także policja.

Zobacz także: Lego z pierwszą kolekcją dla LGBT+ "Everyone Is Awesome"

Fundacja zamierza zbierać fundusze dla organizacji LGBT+

- Naszą ambicją jest zgromadzenie rzeszy ambasadorów sprawy w kraju i za granicą. Środki, które zbierzemy na całym świecie, zostaną przekazane w formie grantów fundacjom, stowarzyszeniom i inicjatywom działającym w całej Polsce, które starają się pomóc społeczności LGBT+. Mamy nadzieję, że będziemy działać jako organizacja parasolowa, wykorzystując naszych rozpoznawalnych ambasadorów i członków zarządu do szerzenia świadomości i zbierania funduszy za granicą - informuje fundacja.

Zobacz także: TikTok wspiera Miesiąc Dumy. Mural w Warszawie i udział polskich tiktokerów ze środowisk LGBT+

Ambasadorki i ambasadorowie fundacji Equaversity/Równorodność

Organizacja chwali się, że jej ambasadorami zostali: reżyserka Agnieszka Holland, laureatka literackiej Nagrody Nobla z 2018 roku Olga Tokarczuk, reżyserka Kasia Adamik, modelka Anja Rubik, wokalistka i kompozytorka Mary Komasa, aktor i model Antoni Porowski. Hasłem, którym posługuje się fundacja jest "Możemy wygrać. Razem" (We can win. Together).

Dołącz do dyskusji: Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland i Anja Rubik ambasadorkami fundacji Equaversity/Równorodność

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Magda
świetna inicjatywa!
52 40
odpowiedź
User
waldi
Dość już dyktatury LGBTQQQQQQ
37 56
odpowiedź
User
eh
z takimi ambasadorami to daleko nie zajadą. Dobrze, że kasa zza granicy spłynie :) Organizacja może uda się na walkę o społeczność do arabii saudyjskiej, emiratów, pakistanu, chin, sudanu, bangladeszu i innych rego typu rajów dla tęczowej społeczności gdzie aparat meczetowo-państwowy ma nawet określone paragrafy i członkowie społeczności marnie kończą.
40 53
odpowiedź