SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zoom TV startuje 25 października, 9 listopada Nowa TV - rusza ósmy multipleks MUX-8

Do końca br. w ramach ósmego multipleksu telewizji naziemnej MUX-8 uruchomione zostaną cztery nowe kanały: Zoom TV, Nowa TV, Metro TV oraz WP. Wciąż nie wiadomo, kiedy swoje trzy kanały umieści na nowym multipleksie Telewizja Polska.

Ósmy multipleks telewizji naziemnej MUX-8 oficjalnie został uruchomiony 1 sierpnia br., jednak aż do początku października br. na wszystkich siedmiu slotach emitowane były tylko plansze kontrolne. Dopiero w tym tygodniu na czterech slotach zostały one zastąpione planszami z logo stacji oraz informacją o rozpoczęciu nadawania.

Zoom TV startuje 25 października, stawia na lokalność
Jako pierwszy ruszy lokalno-samorządowy kanał Zoom TV należący do Cable Television Networks & Partners - spółki stworzonej przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej i Kino Polska TV. Stacja będzie ściśle współpracować z telewizjami lokalnymi oraz portalem Onet.pl, który we wrześniu zaczął emisję kilkunastu nowych cykli wideo, m.in. Jarosława Kuźniara, Andrzeja Stankiewicza, Iwony Kutyny i Renaty Kim, a także kontynuuje kilka innych programów, m.in. Tomasza Lisa i Bartosza Węglarczyka.

Flagową propozycją kanału będzie program interwencyjno-reporterski „Bliżej! Magazyn reporterów” produkowany przez łódzką Toya TV oraz poznańską WTK. W ramówce znajdzie się też program „Milo/ść Najsztuba” prowadzony przez Piotra Najsztuba i magazyn Tomasza Jachimka „Świat według Jachimka”.

Ramówka Zoom TV ma być ułożona zgodnie z rytmem dnia widzów, a znajdą się w niej m.in. filmy fabularne, informacje, programy publicystyczne, edukacyjne, rozrywkowe i poradnikowe, a także audycje dla dzieci i młodzieży oraz programy dokumentalne. Szefową projektu Zoom TV jest Ewa Michalska, prezes spółki Cable Television Networks & Partners. Dyrektorem programowym kanału jest Barbara Bilińska-Kępa, która pod koniec stycznia br. odeszła z TV Puls.

Kanał wystartuje 25 października br. podczas 43. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2016 w Łodzi. Stacja  trafi też do operatorów kablowych i satelitarnych.

Tomasz Sygut redaktorem naczelnym Nowa TV
Z kolei 9 listopada br. na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej nadawanie rozpocznie kanał Nowa TV, który został stworzony przez spółkę Spektrum TV należącą do Grupy ZPR Media. Będzie to kanał o charakterze uniwersalnym - oprócz kontentu rozrywkowego, filmowego i serialowego, ważną pozycję zajmą programy publicystyczne i informacyjne. Na antenie nie zabraknie także produkcji dokumentalnych oraz poradniczych.

Dyrektorem programowym Nowej TV jest Stanisław Drozdowski, natomiast redaktorem naczelnym audycji informacyjnych i publicystycznych, które powstają przy współpracy ponad stu redaktorów w całej Polsce, jest Tomasz Sygut. Wieczorne informacje poprowadzą: Marek Czyż, Joanna Dunikowska, Jarosław Kulczycki oraz Beata Tadla.

WP i Metro TV w grudniu
2 grudnia br. na MUX-8 zadebiutuje Metro TV, kanał tworzony przez Agorę. W ramówce stacji znajdą się m.in. filmy fabularne i dokumentalne, a także programy rozrywkowe i lifestylowe. W ofercie stacji mają znaleźć się także produkcje własne Agory. Oprócz MUX-8 stacja będzie dostępna też w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych, a za jej dystrybucję odpowiada firma Delegata. Dyrektorem programowym Metro TV jest Hanna Baka, a za zakupy kontentu odpowiadają Joanna Rathe i Magdalena Błasiak-Bielińska.

Również 2 grudnia br. na MUX-8 pojawi się kanał WP, tworzony przez grupę Wirtualna Polska. Szefem stacji jest Wojciech Pawlak (w latach 2006-2009 dyrektor TVP2). Telewizja WP ma być kanałem interaktywnym, zgodnie z koncesją przyznaną przez KRRiT ma zawierać m.in. pozycje o edukacji medialnej i treści pochodzące z nowych mediów. W jej ramówce znajdą się w programy produkowane przez Wirtualną Polskę oraz zakupione na rynku filmy i seriale. W WP będą pracować m.in. Kamila Biedrzycka-Osica, Małgorzata Serafin, Maciej Orłoś i Igor Sokołowski.

Wciąż nie jest jasne, kiedy na MUX-8 znajdą się trzy kanały, które mają zostać przygotowane przez Telewizję Polską. Na razie mówi się jedynie o możliwości wprowadzenia na ósmy multipleks na początku przyszłego roku kanału TVP Sport.

Mimo, że znane są terminy uruchomienia na MUX-8 czterech z siedmiu nowych kanałów, to na razie tylko Spółka Cable Television Networks & Partners porozumiała się w kwestii warunków umowy z Emitelem, dotyczącej dystrybucji technicznej Zoom TV. Umowa ma obowiązywać na cały okres koncesji przyznanej Zoom TV, czyli do końca 2025 roku. Nie podano warunków finansowych porozumienia. Umowę musi jeszcze zaakceptować rada nadzorcza Emitelu. Pozostałe kanały wciąż prowadzą z Emitelem negocjacje w kwestii umów.

Dołącz do dyskusji: Zoom TV startuje 25 października, 9 listopada Nowa TV - rusza ósmy multipleks MUX-8

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tyczek
A gdzie kanal z teleturniejami? Dlaczego nie produkuje sie juz zadnych teleturniejow?. Czyzby gotowanie i smaleznie oraz tancowanie pod lodem ze zwierzetami w tojtoju bylo lepsze?
odpowiedź
User
Snowid
Znowu uruchomią kupę badziewia, którego nikt nie ogląda. I znowu powtarzające się na kilku kanałach naraz filmy fabularne czy dokumentalne. I znowu wycieczki dyżurnych oszołomów (Czarnecki, Petru, itp) od jednej tv do drugiej z tym samym bełkotem. Po co to komu się querwa pytam?
odpowiedź
User
Neo
Za chwilę będziemy mieli 2000 tys polskich stacji telewizyjnych. Może są TELE ale bez WIZJI. Jeszcze trochę i każdy z nas będzie tworzył te badziewia. Już masowo wysyłamy zdjęcia, filmiki do TV, a za chwilę, za darmo będziemy przy pomocy naszych smartfonów tworzyli ramówkę. Niech tylko każdy coś wrzuci i zrobi się z tego niezły miks. Na pewno damy radę z erotyką, informacją, publicystyką, reality-show, wnętrzniarstwem, budownictwem, medycyną, budowlanką, a wszytsko okraszone lokowaniem produktów, tak więc wszystko się zwróci. Będzie to kanał z prawdziwego zdarzenia, bez kozery będziemy mogli powiedzieć cała prawdą całą dobę- a hasłem tej telewizji będzie Ch----j, d----pa i kamieni kupa.
odpowiedź