SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zostaną wybrane najlepsze polskie teledyski

W dniach 5-8 października w Gdańsku odbędzie się 15. edycja Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film.

"Przygotowując pierwsze festiwale przeszukiwaliśmy archiwa lokalnych telewizji i nowo powstających wytwórni płytowych, które wiedziały już, że ilustracja do muzyki może stanowić element jej promocji. Dziś wideoklip, również dzięki Naszemu Festiwalowi, został podniesiony do rangi dzieła sztuki filmowej, a Yach Festiwal z artystycznego happeningu przekształcił się w profesjonalne przedsięwzięcie i jedno z ważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju. Festiwal Polskiego Wideoklipu Yach Film jest jedynym takim wydarzeniem artystycznym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie" - twierdzi Magda Kunicka-Paszkiewicz, dyrektor imprezy.

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo. Najpierw jury (osoby z różnych dziedzin kultury – m.in. muzycy, scenografowie, reżyserzy) wybierze po sześć prac w sześciu kategoriach (najbardziej prestiżowej: Grand Prix, oraz: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, animacja, plastyczna aranżacja przestrzeni, kreacja aktorska). W drugiej turze zostaną wyłonione najlepsze dzieła, których twórcy zostaną nagrodzeni podczas gali wręczenia Yachów.

Tegoroczny Yach Film Festiwal odbędzie się Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Autor zwycięskiego teledysku wzorem minionych edycji otrzyma prestiżowa nagrodę Bursztynowego Yacha oraz nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych ufundowaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

W ramach imprezy zaplanowany jest także Festiwal Muzycznych Filmów Animowanych Krajów Skandynawskich i Nadbałtyckich Bursztynowe Oko/Amber Eye. Odbędzie się on po raz piąty. Do udziału w nim zostaną zaproszeni twórcy z 11 krajów, takich jak: Islandia, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Rosja, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Niemcy i Dania.

Częścią Yach Film Festiwal jest też Festiwal Wideoklipów dla dzieci "Mały Jaś", który w 2006 roku odbędzie się po raz ósmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zostaną wybrane najlepsze polskie teledyski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl