SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Białek prezesem Time, a Marcin Gębala - ZPR Media. Renata Krzewska przechodzi do rad nadzorczych

Z początkiem października prezesem spółki Time zostanie Katarzyna Białek, a ZPR Media - Marcin Gębala. Zajmująca poprzednio oba stanowiska Renata Krzewska będzie wiceprzewodniczącą rad nadzorczych tych spółek. Ich zarządy zmniejszono do trzech osób. Firma zapowiada inwestycje w internet.

Od lewej: Renata Krzewska i Katarzyna BiałekArticle

- Renata Krzewska jest jednym z moich najbardziej zaufanych współpracowników, z którym pracuję od ponad 20 lat. Jako wiceprzewodnicząca rad nadzorczych spółek medialnych będzie mnie wspierać w zakresie kontroli właścicielskiej nad całą grupą - opisuje Zbigniew Benbenek, przewodniczący rad nadzorczych spółek ZPR Media i Time.

Renata Krzewska jest związana z Grupą ZPR Media od 1994 roku. Początkowo nadzorowała projekt powstawania wydawnictw informacyjnych w sektorze pism o tematyce budowlanej. W latach 1997-2001 była dyrektorem handlowym wydawnictwa Murator. W 2001 roku została dyrektor zarządzającą produktów wydawnictwa z zakresu budownictwa i architektury, a 2010 roku - dyrektorem generalnym Muratora, a prezesem ZPR Media i Time była przez ostatnie pięć lat.

Katarzyna Białek jest związana z Grupy ZPR Media od 1997 roku. Odpowiada za rozwój projektów internetowych, m.in. serwisów tematycznych, przedsięwzięć e-commerce, mobilnych wersji serwisów internetowych. Dotychczas była wiceprezesem w zarządach ZPR Media i Time. Nadal będzie też wiceprezesem IDMnet.

Z kolei Marcin Gębala w Grupie ZPR Media od ośmiu lat jest szefem działu controllingu, nadzoruje działania operacyjne, a także wspiera budowanie strategii biznesowej. Od dwóch lat zasiada w zarządzie spółki Promotor United Entertainment.

Jednocześnie zarządy spółek Time i ZPR Media zmniejszono do trzech osób. W pierwszym oprócz Katarzyny Białek są - jako wiceprezesi - Leszek Kozioł i Piotr Cichocki, natomiast w drugim - razem z Marcinem Gębalą wiceprezesi Ewa Lampart i Marek Białek.

Osoby odwołane z zarządów Time i ZPR Media nadal będą pełnić swoje funkcje operacyjne w Grupie ZPR Media. Konrad Łaski pozostaje dyrektorem handlowym w spółce Time, a także wiceprezesem IMDnetu. Ewa P. Porębska jest nadal wydawcą pism wnętrzarskich i redaktor naczelną „Architektury-murator”, a Bogusław Potoniec - dyrektorem programowym Grupy Radiowej Time.

Z kolei Tomasz Szakiel, który dotychczas łączył obowiązki prezesa zarządu Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych oraz wiceprezesa ZPR Media i Time, skupi się na zarządzaniu pierwszą z tych spółek.

- Doszedłem do wniosku, że konkurencja i zmieniające się warunki działania na rynku mediów wymagają zmiany w strukturze zarządzania spółkami medialnymi. Wprowadzamy więc rozdział personalny w zarządach największych spółek Grupy ZPR Media i zmniejszamy ich liczebność, co pozwoli nam skuteczniej działać operacyjnie i szybciej reagować na nowe wyzwania - podsumowuje Zbigniew Benbenek.

Grupa ZPR Media zamierza teraz inwestować mocniej w internet. Niebawem uruchomi nowy serwis internetowy, ale też nie wyklucza przejęć.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Białek prezesem Time, a Marcin Gębala - ZPR Media. Renata Krzewska przechodzi do rad nadzorczych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zeus
Białek i przedsięwzięcia e-commerce?? Ale jakie? http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mu ... jdziesz-pl?
odpowiedź
User
as
sukcesu to ja nie wróżę tym firmom
odpowiedź
User
Ag
Ta cała firma i jej odwieczne bezsensowne przetasowania, to jedna wielka kpina :)
odpowiedź