SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Źródło' przygotowuje nową makietę

Duże zmiany czekają Tygodnik Rodzin Katolickich 'Źródło'.

Jak nieoficjalnie dowiedział się KAI, od stycznia przyszłego roku gazeta będzie inaczej, dużo nowocześniej składana. Zmienią się też teksty, które oferuje tygodnik swoim czytelnikom.

Po dwóch innych tygodnikach katolickich, które w ciągu ostatnich miesięcy przeszły metamorfozę, czyli po „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli”, również „Źródło” przygotowuje nową makietę czyli sposób prezentacji tekstu i zdjęć na swoich stronach. - Przykład wspomnianych wcześniej tygodników pokazuje, że współczesna gazeta katolicka musi być nowocześniejszą, bo tego oczekują jej czytelnicy - podkreśla ks. Jarosław Kwiecień, który odpowiada za edycję „Źródła” dla diecezji sosnowieckiej. Redakcja na razie nie chce zdradzać szczegółów zmiany tygodnika, ponieważ nadal są one w fazie dyskusji i dopracowania.

Tygodnik Rodzin Katolickich "Źródło" powstał w 1991 roku z inicjatywy kilku osób zaangażowanych w ochronę życia dzieci nienarodzonych. Inż. Antoni Zięba przedstawił pomysł stworzenia pisma w gronie swoich kolegów na Politechnice Krakowskiej. W realizacji zamierzenia pomogli proboszczowie i biskupi, którzy wsparli finansowo gazecie. Na początku "Źródło" tworzyli ludzie bez żadnego przygotowania dziennikarskiego. Wszyscy pracowali jednocześnie w swoich zawodach. Początkowo nakład "Źródła" wynosił 20 tys. egzemplarzy. Było to 16 czarno-białych stron. Później doszły dodatki dla diecezji krakowskiej, rzeszowskiej, bielsko - żywieckiej i sosnowieckiej, a także specjalna wkładka dla słuchaczy Radia Maryja. "Źródło" dało też początek wielu innym tytułom prasowym: "Wychowawcy", "Jasiowi", "Dominikowi", "Drodze" i "Naszej Arce", „Cuda i łaski”. Dzisiaj tygodnik "Źródło" ma 60 tys. egzemplarzy nakładu i wydawany jest w kolorze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Źródło' przygotowuje nową makietę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl