SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZTE z dobrymi wynikami po 9 miesiącach 2017 r., zysk w górę o 36,6 proc.

Firma ZTE opublikowała wyniki finansowe za pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku. Bilans na koniec września wykazał wzrost zysku netto o 36,58% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Article

W oparciu o wstępne sprawozdanie finansowe ZTE wyliczono, że zysk netto przypisany posiadaczom akcji zwykłych wyniósł 3,91 mld juanów. Przychody spółki z pierwszych dziewięciu miesięcy wzrosły do 76,58 mld juanów, co oznacza wzrost o 7,01% w skali roku.

ZTE planuje, że na koniec roku fiskalnego całościowy zysk spółki osiągnie wartość pomiędzy 4,3 a 4,8 mld juanów.

Firma podkreśla, że za stale podnoszoną rentowność oraz wzrost zysków odpowiada przede wszystkim zwiększająca się sprzedaż urządzeń sieciowych dla sieci 4G, a także rosnąca liczba zamówień na rozwiązania przeznaczone dla sieci pre-5G. ZTE zwiększa także swoje udziały na rynku konsumenckim, dostarczając klientom coraz więcej smartfonów i modemów. Na rynku amerykańskim firma jest czwartym dostawcą telefonów.

Oprócz większej liczby zamówień, na wzrost zysku wpływają także działania obniżające ponoszone przez firmę koszty własne. Wskaźnik wydatków ZTE wykazuje stabilny trend spadkowy. W I kwartale 2016 r. wydatki ZTE stanowiły 15,96% przychodów operacyjnych, podczas gdy w I kwartale 2017 r. wskaźnik ten wyniósł 13,42%.

  • Więcej informacji:
  • ZTE
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZTE z dobrymi wynikami po 9 miesiącach 2017 r., zysk w górę o 36,6 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl