SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ZUS z nowym serwisem internetowym, ma być prostszy i czytelniejszy

W testowej wersji został udostępniony nowy serwis internetowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Witrynę przygotowała agencja Atos.

Article

Nowa wersja strony ZUS.pl ma być bardziej czytelna, intuicyjna i łatwa w obsłudze niż dotychczasowa. W serwisie uproszczono nazewnictwo poszczególnych kategorii klientów ZUS (świadczenia, firmy, pracujący i lekarze). W jednym miejscu umieszczono wszystkie formularze podzielone na kategorie: emerytury, renty, zasiłki, formularze dla przedsiębiorców czy pracujących.

Do serwisu włączono działające dotychczas osobno strony takie jak pue.zus.pl, mojaskladka.zus.pl czy mojaemerytura.zus.pl. Strona działa w oparciu o technologię Liferay, która umożliwia łatwą i szybką modyfikację treści oraz gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników i ich danych.

To pierwsze od czterech lat zmiany na ZUS.pl. W 2012 roku przeprowadzono jednak tylko drobny lifting strony startowej, przy okazji uruchomienia Platformy Usług Elektronicznych ZUS. - Natłok nowych informacji, jakie od 2012 r. pojawiły się na stronie zus.pl, oraz ogrom nowych, dodatkowych obowiązków, jakie od tamtego czasu realizuje ZUS, o których przecież trzeba informować, sprawiły, że strona zus.pl stała się dla niektórych naszych klientów przeładowana treściowo. Klienci zgłaszali, że oczekują bardziej przemyślanego ułożenia treści i przez to logicznego „przekilikiwania się” przez portal w jak najmniejszej liczbie kroków - wyjaśnia Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS.

Nowa strona została dostosowana do potrzeb użytkowników niedowidzących i niesłyszących, zgodnie ze standardami WCAG 2.0. Współpracowano przy tym z przedstawicielami stowarzyszenia Integracja.

Serwis został na razie udostępniony pod adresem beta.zus.pl. Przez najbliższy miesiąc użytkownicy będą mogli go testować, a potem na stałe zastąpi poprzednią stronę pod adresem zus.pl.

Witryna będzie jeszcze rozbudowywana: na przełomie tego i przyszłego roku zostanie udostępniona wersja na urządzenia mobilne, gruntownie zmieniony zostanie serwis ze statystykami oraz zakładka zamówień publicznych, pojawią się też wersje obcojęzyczne oraz możliwość automatycznej rejestracji na szkolenia prowadzone przez ZUS.

Nowy serwis przygotowała agencja Atos (wcześniej działająca pod nazwą AMG.net) w ramach większego kontraktu rozstrzygniętego w 2014 roku na rozwój Platformy Usług Elektronicznych ZUS

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZUS z nowym serwisem internetowym, ma być prostszy i czytelniejszy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Newsman
Strona wygląda dobrze, jednakowoż, to pakowanie gówienka w ładne sreberko.
ZUS potrzebuje nowego sposobu komunikacji z petentami i strona www w tym pomoże, jednak przede wszystkim ZUS potrzebuje radykalnej reformy działania.
8 8
odpowiedź
User
?
Czy ktoś może pamięta ile wydano na poprzednią stronę ZUS (3-4 lata temu)? Nie pamiętam kwoty, ale pamiętam, że była astronomiczna. Ciekawe ile kosztowała nowa strona.
8 8
odpowiedź