SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związkowcy z Telewizji Polskiej zebrali 100 tys. zł na pozew przeciwko TVP i LeasingTeam

Związek zawodowy Wizja, działający w Telewizji Polskiej, zebrał pieniądze na pokrycie kosztów sądowych złożonego w lutym pozwu cywilnego. Organizacja chce być jednak zwolniona z ponoszenia tych opłat - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Sąd ustalił wysokość kosztów sądowych na 100 tys. zł. Związek zawodowy zebrał pieniądze na proces, ale związkowcy mają nadzieję, że Wizja nie będzie musiała ich ponosić.

- Zwróciliśmy się do kolegów wewnątrz spółki, a także do zaprzyjaźnionych związków zawodowych i w ten sposób zebraliśmy pieniądze. Część środków wpłaciły osoby, w imieniu których występujemy. Szczególnie dużą pomoc uzyskaliśmy od siedmiu organizacji związkowych - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Dybowski, członek zarządu związku zawodowego Wizja.

Dybowski zaznacza jednak, że Wizja jako organizacja społeczna powinna zostać zwolniona z opłat za pozew i dlatego zawnioskowano o to w sądzie. W dążeniu do zwolnienia z kosztów sądowych związek wspiera Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która rozważa również dołączenie do pozwu.

Przypomnijmy, że pozew cywilny przeciwko TVP oraz firmie LeasingTeam został złożony 20 lutego br. Związek zawodowy Wizja zarzuca spółkom naruszenie wielu przepisów prawa, w tym ustawy o radiofonii i telewizji, ustawy prawo prasowe, kodeksu pracy, a także pozbawienie dziennikarzy ich statusu zawodowego (więcej na ten temat).

Spółka LeasingTeam w lipcu ub.r. przejęła od Telewizji Polskiej ponad 400 osób (głównie grafików komputerowych, montażystów, charakteryzatorów oraz część dziennikarzy z 22 jednostek organizacyjnych). Mieli mieć oni zagwarantowaną pracę przez dwa lata, w tym rok na niezmienionych warunkach (więcej na ten temat). W połowie kwietnia LeasingTeam zapowiedziała jednak przeprowadzenie zwolnień grupowych (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Związkowcy z Telewizji Polskiej zebrali 100 tys. zł na pozew przeciwko TVP i LeasingTeam

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Spielbergen
Zostały się głównie dzieci mafii sowiecko-żydowskiej, która okupuje i okrada Polskę i Polaków od 1945 roku i fachowcy...
odpowiedź