SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnieni pracownicy Polskiej Organizacji Turystycznej wygrali w sądzie z byłym pracodawcą

Grzegorz Cendrowski, do lutego ubiegłego roku rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej i Arkadiusz Osipiuk, były dyrektor Departamentu Komunikacji Internetowej, wygrali przed sądem pracy sprawę o bezprawne zwolnienie.

Article

Grzegorz Cendrowski został zwolniony w trybie natychmiastowym z Polskiej Organizacji Turystycznej w lutym ubiegłego roku. Razem z nim pracę stracili wicedyrektor Departamentu Strategii i Marketingu Dawid Mazur oraz zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji Internetowej Arkadiusz Osipiuk.

Oficjalnie powodem rozwiązania umów były albo likwidacja stanowisk, albo utrata zaufania i zapowiedź restrukturyzacji w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Cendrowski i Osipiuk wygrali z POT w sądzie

Cendrowski i Osipiuk postanowili zaskarżyć decyzję do sądu pracy. Uważali, że POT podała przyczyny wypowiedzenia zbyt ogólnie, niezrozumiale i "nie znajdowały one odzwierciedlenia w rzeczywistości, a co za tym idzie nie stanowiły uzasadnionych przyczyn rozwiązania stosunku pracy" - informuje nas były rzecznik prasowy POT.

- W wypowiedzeniu z dnia 11 lutego 2021 roku pozwany pracodawca nie wskazał na żadne konkretne okoliczności, które stanowiły racjonalne i obiektywne przesłanki uzasadniające utratę zaufania. Wynikało z tego jednoznacznie, że podana przez pozwanego przyczyna nie była rzeczywistym powodem wypowiedzenia umowy, lecz pozornym. Powodem, który uderzał też w nasze dobre imię - mówi nam Grzegorz Cendrowski.

Dalej były rzecznik POT argumentuje, że zwolnienia nie uzasadnia także druga wskazana przyczyna zwolnienia - projektowana zmiana struktury. .

- Wskazać bowiem należy, że zmiany organizacyjne były na etapie projektowania i nie zostały wtedy jeszcze zatwierdzone przez właściwe organy. Nie było zatem żadnych podstaw do twierdzenia, że zostaną wdrożone i to w kształcie, w jakim były wstępnie zaprojektowane - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Cendrowski.

Sprawę rozpatrywał Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie - VIII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Przychylił się on do zdania skarżących i uznał, że wypowiedzenie umów o pracę Cendrowskiego i Osipiuka było niezgodne z prawem, a podane w nim przyczyny były nierzeczywiste i nieprawdziwe.

- Tym samym zostało udowodnione, że powodem zwolnienia nie był m.in brak profesjonalizmu, działania wymierzone przeciwko pracodawcy czy nienależyte wykonywanie powierzonych obowiązków, które mieszczą się w pojęciu "utraty zaufania" - informuje Cendrowski.

Sąd zasądził od Polskiej Organizacji Turystycznej odszkodowanie w wysokości trzech miesięcznych pensji oraz zwrot kosztów zastępstwa procesowego.

Od września ubiegłego roku Grzegorz Cendrowski jest rzecznikiem prasowym Polskiej Spółki Gazownictwa.

Dołącz do dyskusji: Zwolnieni pracownicy Polskiej Organizacji Turystycznej wygrali w sądzie z byłym pracodawcą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl