SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zwolnienia będą kosztować TVP 1,5 mln

Ubiegłotygodniowa decyzja Zarządu TVP o likwidacji czterech stanowisk dyrektorów generalnych i zwolnieniu z pracy osób pełniących te funkcje będzie kosztować telewizję publiczną 1,5 miliona złotych

Ubiegłotygodniowa decyzja Zarządu TVP o likwidacji czterech stanowisk dyrektorów generalnych i zwolnieniu z pracy osób pełniących te funkcje będzie kosztować telewizję publiczną 1,5 miliona złotych - informuje "Życie".

Jak już wczoraj informowaliśmy ze stanowisk dyrektorów generalnych odeszli: Wojciech Kabarowski, Maciej Kosiński, Tomasz Posadzki oraz Janusz Pieńkowski, który był jednocześnie szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

O potrzebie uproszczenia systemu zarządzania TVP Jan Dworak mówił tuż po objęciu stanowiska prezesa. Jego zdaniem, sprawy, którymi zajmowali się dyrektorzy generalni, winny być przejęte przez członków zarządu.

Ponadto dyrektorzy generalni zajmowali wyjątkowo uprzywilejowaną pozycję finansową w TVP. Nie obejmowała ich tzw. ustawa "kominowa", dzięki czemu ich miesięczne wynagrodzenie wynosiło około 20 tysięcy złotych. Do podstawowej pensji dochodziła jeszcze comiesięczna premia w wysokości 5 tys. zł.

Trzymiesięczne wypowiedzenie dla czterech zwolnionych dyrektorów będzie kosztować TVP 300 tys. złotych. Ponadto każdy z nich dostanie roczną pensję, jeśli przez rok nie podejmie pracy w konkurencyjnej instytucji telewizyjnej. Czwórka byłych już dyrektorów dostanie łącznie 1,2 mln zł.

Jan Dworak powiedział gazecie, że kontrakty były tak podpisane, że nie dało się ich rozwiązać inaczej. "Będziemy się starali zaproponować niektórym z nich zatrudnienie w spółce, aby te koszty nie były tak wielkie" - dodał prezes TVP.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia będą kosztować TVP 1,5 mln

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl