SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia w oddziałach lokalnych „Faktu”

W ramach likwidacji regionalnie mutowanych stron z „Faktem” (Ringier Axel Springer Polska) rozstają się dziennikarze oddziałów, m.in. szefowa krakowskiego Agnieszka Potoczny-Łagowska. Szef wrocławskiego Michał Chmielewski został dziennikarzem działu Polityka tabloidu.

Jak pisaliśmy w ub. tygodniu, dziennik „Fakt” rezygnuje z regionalnie mutowanych stron w większości regionów. Takie strony pozostaną tylko w czwartkowych i piątkowych wydaniach tabloidu w Katowicach i Poznaniu. RASP zapewnia, że większość dziennikarzy pracujących w oddziałach lokalnych otrzymała propozycję pozostania w redakcji, część jednak rozstaje się z firmą.

Zwolniona została m.in. szefowa krakowskiego oddziału gazety Agnieszka Potoczny-Łagowska, która z firmą rozstanie się pod koniec roku. Potoczny-Łagowska w „Fakcie” pracowała od lipca 2018 roku, od kwietnia ub.r. kierowała oddziałem w Krakowie.

Michał Chmielewski, który do listopada był szefem wrocławskiego oddziału tabloidu, teraz przechodzi na stanowisko starszego reportera w dziale Polityka. Chmielewski z dziennikiem związany jest od 2019 roku, wcześniej był zastępcą szefa wrocławskiego oddziału, a od października ub.r. - jego szefem.

W 2016 roku ruszył dodatek do „Faktu” w woj. podkarpackim, już wcześniej podobne wychodziły w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu, Trójmieście, Bydgoszczy, Białymstoku, Łodzi i Krakowie.

„Fakt” zamyka oddziały poza Katowicami i Poznaniem

W zeszłym tygodniu część pracowników oddziałów lokalnych otrzymała maile, że tracą pracę w związku z likwidacją oddziałów. - Fakt jest dziennikiem ogólnopolskim, liderem rynku prasy codziennej i będzie ukazywał się tak jak dotąd we wszystkich regionach Polski – mówiła wtedy Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej RASP - Regionalne mutacje będą publikowane na nowych zasadach. Pozostawiamy strony mutowane redakcyjne w czwartki i w piątki w Katowicach oraz w Poznaniu. W wyniku reorganizacji pracy, zrezygnowaliśmy z regionalnie mutowanych stron w pozostałych regionach – informowała.

Wydawca zapewniał, że zwolnienia nie obejmą całych zespołów odpowiedzialnych za strony lokalne. - Większości dziennikarzy złożyliśmy propozycję pozostania w redakcji na niezmienionych warunkach finansowych. Tym samym wzmacniamy treści ogólnopolskie w głównym grzbiecie Faktu oraz na Fakt.pl - dodawała Skrzypek-Makowska.

Zmiany mają związek z przeprowadzanymi w listopadzie zwolnieniami grupowymi w RASP.

Hołdys przestał być felietonistą „Newsweeka”

16 listopada firma rozpoczęła proces grupowych zwolnień. Wypowiedzenia na większą skalę zaczęto wręczać na początku ub. tygodnia. Z tygodnikiem „Newsweek Polska” pożegnał się felietonista Zbigniew Hołdys oraz dziennikarze działu kultura Waldemar Kumór i Aleksander Hudzik

RASP w październiku poinformował o zamiarze przeprowadzenia grupowych zwolnień w firmie (mają objąć ponad 100 osób). Grupa zdecydowała o zamknięciu od nowego roku papierowego wydania tygodnika „Auto Świat” oraz serwisów Vod.pl i Literia.pl. „Przegląd Sportowy” od 2023 roku będzie ukazywał się tylko dwa razy w tygodniu.

W trzecim kwartale 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” wyniosła 132 274 egz., jak pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa. Tabloid jest najchętniej czytanym dziennikiem w Polsce.

W październiku serwis Fakt.pl miał 10,63 mln użytkowników oraz 12 minut i 53 sekundy przeciętnego cza su korzystania (dane Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w oddziałach lokalnych „Faktu”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pablo
Pohejtowaliscie ten straszny pis, prezydenta, premiera, a teraz do domciu. Polaczek zrobil dla zachodniego PANA robote i teraz jest niepotrzebny. Oj jakie zdziwienie. A miało być tak pięknie.
odpowiedź
User
Pytam
Co z Trójmiastem?
odpowiedź
User
To dopiero początek armagedonu
Sława Ukrainie, Polska w ruinie.
odpowiedź