SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa fala redukcji w ViacomCBS. Pracę straci 100 osób

Medialny koncern ViacomCBS zapowiedział nowy etap redukcji pracowników. Posady ma stracić 100 osób z segmentów zajmujących się operacjami finansowym oraz sprzedażą reklam. Zwolnienia są następstwem połączenia Viacom z CBS oraz pandemią koronawirusa.

Robert BakishArticle

Koncern medialny ViacomCBS powstał w grudniu 2019 r. z połączenia firm Viacom oraz CBS. Szefową ViacomCBS została Shari Redstone, córka zmarłego niedawno Sumnera Redstone’a, głównego udziałowca koncernu. Z kolei dyrektorem wykonawczym firmy pozostaje Robert Bakisch.

Czytaj także: ViacomCBS uruchamia firmę VIS Kids do produkcji treści dla dzieci. Na czele Nina Hahn

100 pracowników z wypowiedzeniami

Niedługo po grudniowym połączeniu Viacom i CBS zapowiedziano, że w kolejnych miesiącach dojdzie do restrukturyzacji organizacyjnej nowego podmiotu, co będzie się wiązało m.in. ze zwolnieniami.

ViacomCBS przeprowadził od początku 2020 r. kilka etapów redukcji załogi, ostatecznie w maju br. poinformował, że zwolnieniami zostało objętych 450 pracowników firmy.

To nie koniec. Jak poinformował serwis Deadline ViacomCBS zapowiedział kolejną falę wypowiedzeń, które mają dotyczyć 100 pracowników firmy zatrudnionych głównie w działach obsługi finansów oraz zakupu reklam.

Decyzje koncernu mają być spowodowane zakładanym wcześniej programem restrukturyzacji firmy, a także pogarszającą się sytuacją biznesową na rynku związaną z pandemią koronawirusa.

Robert Bakisch, CEO ViacomCBS zakłada, że ostateczny rezultat synergii obu firm przyniesie oszczędności na poziomie 750 mln dol.

Czytaj także: Główny udziałowiec ViacomCBS zmarł w wieku 97 lat

Dołącz do dyskusji: Nowa fala redukcji w ViacomCBS. Pracę straci 100 osób

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
patrzę na to z boku
czy dotyczy to również polskiego oddziału?
odpowiedź
User
patrzę na to od środka
TAK
odpowiedź
User
Milion Bułgarów
Nie zwalniaj Bob. Znaczy kontynuuj zwalnianie.
odpowiedź