SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Oto gwiazdy, które zniknęły ostatnio z TVN

W ostatnich miesiącach z TVN pożegnało się kilka znanych twarzy, inne straciły swoje dotychczasowe programy, ale pozostają związane ze stacją. To efekt zmian, które wprowadza Lidia Kazen, od ponad roku dyrektorka kanału TVN.

fot. AKPAArticle

Zmiany od nowego sezonu objęły nadawane codzienne w TVN programy „Dzień dobry TVN” i „Uwaga!”. Morning show zamiast sześciu par, prowadzą obecnie trzy duety (docelowo ma dość czwarta para). 

- Zmniejszyliśmy liczbę prowadzących, również po to by nadać „DD TVN” bardziej autorski charaktermówiła nam w wywiadzie Lidia Kazen, dyrektorka kanału TVN. Przejęła ona kierowanie ofertą programową stacją po odejściu z TVN Warner Bros. Discovery Edwarda Miszczaka. Kazen z wprowadzeniem poważnych zmian w stałych pozycjach czekała niemal rok od początku swojej pracy. 

„Uwaga!” wymieniła od nowego sezonu większość prowadzących. Zmiany czekają też „Mam talent!”, który wiosną powróci w odświeżonej formule, która obejmuje wymianę większości jury.

Oto prezenterzy, którzy pożegnali się ostatnio z TVN


Filip Chajzer

Filip Chajzer o rozstaniu z TVN poinformował w środę. - Dziś zostałem wezwany "na dywanik” w TVN. Powodem jest moja "działalność uliczna". Moja sonda z Panią opiekującą się mężem chorym na stwardnienie rozsiane, którą mieliście przyjemność oglądać na moich prywatnych socjal mediach oraz planowana jedna w tygodniu audycja w Radiu ZET zostały uznane za działalność konkurencyjną i złamanie zapisów umowy. Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem Żeby uniknąć niepotrzebnych nikomu nerwów rozwiązuje właśnie tę umowę sam i na tym kończę przygodę z moją kochaną stacją - poinformował dziennikarz.

Jak wynika z naszych informacji, środowe spotkanie z Chajzerem miało na celu wyjaśnienie sprawy jego dołączenia do Radia ZET, o którym to władze TVN dowiedziały się z mediów. Chajzer od początku czerwca br. nie prowadził „DD TVN”, bo przebywał na urlopie zdrowotnym, który nie był bezpłatny. Stacja zapowiedziała, że nie będzie dalej prowadzącym magazynu, ale podkreślała, że dziennikarz nadal z nią związany. W okresie zwolnienia Chazjer otworzył też własną restaurację serwującą śniadania.  

W 2019 roku Chajzer dołączył do grona gospodarzy "Dzień dobry TVN". Do samej Grupy TVN dołączył 10 lat wcześniej. Do 2011 roku prowadził w kanale TVN Warszawa program „Stolica”. Do zespołu „Dzień dobry TVN” dołączył w maju 2011 roku, pojawiał się jako prowadzący wakacyjnych wydań programu.

Potem poprowadził trzy edycje show TVN „Mali giganci” oraz program „Hipnoza”, która okazała się klapą. Dziennikarz prowadził także cykle w kanałach tematycznych Grupy TVN, m.in. „Instrukcja obsługi kobiety” w TVN Style oraz „Jak to się stało?” w TVN Turbo. W TVN7 prowadził “Big Brother”. 

Anna Kalczyńska

Anna Kalczyńska była jedną z prowadzących z którymi TVN pożegnał się wraz z końcem poprzedniego sezonu „Dzień dobry TVN”  

- Och, jaka wolność! Po ośmiu latach odchodzę z programu, któremu dałam wszystko, co mogłam. Ustawianie życia pod grafik, nagłe zastępstwa, moja twarz, kilka razy poobijana.. i dziś jest ten dzień, kiedy oddycham głęboko. Do zobaczenia! - żaliła się dziennikarka na Twitterze tuż po informacji o jej rozstaniu z TVN. Z naszych informacji wynika, że dziennikarka pożegnana została na spotkaniu, wręczono jej kwiaty. 

Kalczyńska "Dzień dobry TVN" zaczęła prowadzić w 2014 r., zastępując Jolantę Pieńkowską. Początkowo prowadziła wydania z Robertem Kantereitem, od września 2015 roku prowadziła program z Jarosławem Kuźniarem, a od września 2016 roku do współprowadziła go w parze z Andrzejem Sołtysikiem.

Dziennikarka w Grupie TVN pracowała od 2002 r. Od grudnia 2003 do września 2014 roku prowadziła serwisy informacyjne TVN24. Była też reporterką stacji. Była współautorką i wydawcą magazynu "Studio Europa", a od lutego 2006 roku również jego prezenterką.  W latach 2007–2010 razem z Łukaszem Grassem prowadziła magazyn "Polska i świat". Od lutego do grudnia 2014 razem z Jackiem Pałasińskim prowadziła cotygodniowy magazyn "Tu Europa".

Andrzej Sołtysik

Andrzej Sołtysik prowadził poranny program TVN z Anną Kalczyńską i także z nim stacja pożegnała się w czerwcu br. Do „DD TVN” dołączył już w 2007 r. prowadził program w weekendy w duecie z Magdą Mołek. Z programu zniknął się w 2012 r., a wrócił do stacji dwa lata później. Od września 2016 roku znów prowadził „Dzień dobry TVN”, tym razem w parze z Anną Kalczyńską, zastępując  w tej roli Jarosława Kuźniara.

Andrzej Sołtysik z TVN związany był od początku istnienia stacji. Na wizji zadebiutował 9 października 1997, sześć dni po starcie stacji.

Popularność przyniosło mu prowadzenie niedzielnych programów „Ring” w drugiej i trzeciej edycji programu „Big Brother”. Był również gospodarzem programu „Jak łyse konie”, prowadził magazyn „Multikino”, emitowany w TVN i TVN24. W latach 2002–2007 pracował jako rzecznik prasowy Grupy TVN.  W 2014 r. był gospodarzem programu TTV „Bagaż osobisty”, w 2015 r. zaczął w TVN Fabuła prowadzić program „Andrzej Sołtysik przedstawia”.

W przeszłości Andrzej Sołtysik pracował też w RMF FM, TVP Kraków i Polsacie

Małgorzata Ohme

Małgorzata Ohme też zniknęła z TVN po zmniejszeniu liczby prowadzących „DD TVN”, prowadziła program z Filipem Chajzerem od września 2019 r. Ze stacją związała się już w 2015 r,, będąc jurorką w talent-show „Aplauz, aplauz!”. W 2019 r. prowadziła w TVN7 dwie edycje „Big Brothera”.

Ohme teraz stawia na internet. Uruchomiła kanał „Lajf noł mejkap. Rozmowy bez makeupu”.  Ma on charakter poradnikowo-psychologiczny, w jej rozwoju ma jej pomóc firma Fat Frogs Media.

W przeszłości Małgorzata Ohme była redaktor naczelną serwisu Kobieta.Onet.pl, dyrektor programową obszaru lifestyle w Grupie Wirtualna Polską czy szefową serwisu Mamadu.pl (Grupa naTemat) Prowadziła też programy telewizyjne „Życie od kuchni” w TVP2 i „Okiem Ohme” w TLC.

Zbigniew Łuczyński

Zbigniew Łuczyński „Uwagę!” TVN zaczął prowadzić w 2006 r. Z program pożegnał się pod koniec lipca br., gdy stacja wymieniła prowadzących magazyn. 

- Chcieliśmy bardzo podziękować Zbigniewowi Łuczyńskiemu oraz Tomaszowi Kubatowi za wieloletnią współpracę, oddanie i zaangażowanie. Za to, że wszyscy mogliśmy czerpać z ich wiedzy i dziennikarskiego doświadczenia. Zdobyli zaufanie widzów, spotykali się z nimi, rozmawiali, nieśli pomoc i dawali nadzieję. Zawsze profesjonalnie, z sercem i życzliwością. Nasze drogi rozchodzą się, ale wierzymy, że czekają na Was dalsze sukcesy zawodowe - napisała redakcja na profilu “Uwagi!” na Facebooku.

Wcześniej związany był z Telewizją Polską. Przez kilka miesięcy prowadził „Kurier” w TVP3, kilkanaście lat prowadził wydanie „Kroniki” w TVP3 Krakowskim. Wydawał też programy krakowskiego oddziału TVP, a jego autorskim pomysłem był magazyn „Rekomendacje kulturalne”.

Tomasz Kubat

Tomasz Kubat z TVN związany był 21 lat. Do stacji dołączył w 2002 r. Był reporterem w “Uwadze!”, producentem i szefem redakcji w "Pod Napięciem" i "Teraz my". Wreszcie w 2011 r. zaczął prowadzić „Uwagę!”. 

Jego pierwszą pracą było Radio Legnica. Po przyjeździe do Warszawy i rozpoczęciu studiów prawniczych od 1994 roku był reporterem w Radiu ZET.


  • Cześć gwiazd, które w ostatnim czasie straciły miejsce w nadawanych przez TVN programach nadal jest związane ze stacją – czekają na nowe projekty lub będą współpracować z telewizją w innym zakresie

Jan Kliment

Jan Kliment był jurorem w ostatnich dwóch edycjach „Mam talent!”. Z programu odchodzi, bo stacja TVN zdecydowała się zmienić większość składu jury - z programu znika też Małgorzata Foremniak, a nowymi jurorami obok Agnieszki Chylińskiej będą Julia Wieniawa i Marcin Prokop.

- Będziemy również śledzić dalsze kroki w karierze Janka, który równocześnie będzie wspierał nas choreograficznie w nowych projektach – podała stacja w komunikacie o zmianach w „Mam talent!”.

Kliment jest tancerzem i stał się znany dzięki udziałowi w programie TVN „Taniec z Gwiazdami”, w którym tańczył m.in. z Nataszą Urbańską, Katarzyną Grocholą czy Edytą Górniak. W taką samą rolę wcielał w edycjach tanecznego show nadawanych przez Polsat, gdzie był partnerem m.in. Natalii Siwiec, Anny Wyszkoni, Ewie Kasprzyk, Anną Karwan czy Beaty Tadlą.

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak jest aktorką znana z wielu serialu, głównie „Na dobre i na złe”, w którym grała w latach w 1999-2012, zagrała też w nakręconych przez TVN “Odwróconych”. Od lat kojarzyła się również z „Mam talent!” - w jego jury zasiadała od pierwszej edycji, emitowanej w 2008 r. Pożegnała się z jury talent-show z powodu wymiany ich składu.

- Z Gosią już niebawem spotkamy się w nowym projekcie fabularnym, który z pewnością będzie dużą niespodzianką dla naszych widzów - napisano w komunikacie redakcji. Dla Foremniak szykowana jest rola albo w filmie albo w serialu.

Małgorzata Foremniak poza pracą przy “Mam talent!" w przeszłości była też ambasadorką stacji ID. 

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan z „Dzień dobry TVN” pożegnała się w czerwcu br. zaledwie po roku prowadzenia porannego program. Była gospodynią magazynu w parze z Krzysztofem Skórzyńskim. Prezenterka nie znika jednak ze stacji. Ma wkrótce dostać nowy programu na antenie TVN.

Rozenek-Majdan swoją karierę w mediach zaczęła w Grupie TVN 11 lat temu. Była gospodynią reality-show „Perfekcyjna pani domu” oraz „Projekt lady”. Brała też udział w reality-show „Iron Majdan” i „Azja Express”, prowadziła kilka programów w TVN Style. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych celebrytek w Polsce.

Agnieszka Woźniak-Starak

Dla Agnieszki-Woźniak Starak, która prowadziła „DD TVN” od jesieni 2020 r. w parze z Ewą Drzyzgą, TVN szuka nowego projektu.

Prezenterka ze stacją związana jest od 2013 r. Agnieszka Woźniak-Starak w przeszłości prowadziła m.in. reality-show „Azja Express", show muzyczny „Aplauz aplauz” czy program „Na językach”. W TVN Style była zaś gospodynią m.in. „Stylowego magazynu”.

W przeszłości Woźniak-Starak była twarzą TVP2, prowadziła m.in. „Pytanie na śniadanie” i “Bitwę na głosy”, była też prezenterką oprawy stacji.

fot. materiały prasowe

Dołącz do dyskusji: Oto gwiazdy, które zniknęły ostatnio z TVN

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Takie gwiazdy że widzowie nawet nie zauważą ich nieobecności.
odpowiedź
User
Nylon
Większości nie szkoda. Woźniak-Starak, Kalczyńska - może to będą jakieś straty. Ciekawe, czy to prawda z Anką i służbowymi kartami kredytowymi męża?
odpowiedź
User
Deaf
Kalczyńska —> Polsat, tylko czeka aż Edek uruchomi śniadaniówkę
odpowiedź