SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia w telewizji NTL. Michał Winnicki: Nie dostaliśmy pomocy z tarczy antykryzysowej

Michał Winnicki, właściciel Niezależnej Telewizji Lokalnej, zwolnił kilku pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Twierdzi jednak, że nie chce zamykać stacji, chociaż spółce odmówiono pomocy z tarczy antykryzysowej. - Sytuacja w trakcie epidemii koronawirusa jest trudna dla wszystkich mediów prywatnych, a w szczególności tych lokalnych - mówi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki.

Michał WinnickiArticle

O zwolnieniu "wszystkich etatowych pracowników" Nowej Telewizji Lokalnej poinformował portal radomszczanska.pl dodając, że wypowiedzenia są trzymiesięczne, a zespół na razie pracuje i przygotowuje programy.

Michał Winnicki, właściciel NTL potwierdził nam, że kilka osób zatrudnionych na umowę o pracę dostało wypowiedzenia.

- Sytuacja w trakcie epidemii koronawirusa jest trudna dla wszystkich mediów prywatnych, a w szczególności tych lokalnych. Nie wiemy, co będzie z gospodarką za miesiąc czy dwa, dlatego z szacunku do pracowników musieliśmy ich poinformować, że nie mamy pewności czy spółkę NTL będzie stać na płacenie takich samych wynagrodzeń za etaty w dalszej części roku - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl właściciel firmy.

- Zobaczymy, co przyniesie czerwiec, lipiec i sierpień - może gospodarka się odbije, reklamodawcy wrócą z budżetami do telewizji, oglądalność wzrośnie, a my będziemy mogli dalej współpracować z ludźmi na tych samych zasadach. Bardzo liczymy na dokładniejsze badania oglądalności NTL, które w czerwcu w ramach powiększonego panelu wprowadzi Nielsen - dodał Winnicki.

Nie będzie zmian w programach

Właściciel NTL nie planuje na razie żadnych zmian w programach poza tymi, które zawsze wprowadza się na czas wakacji.

- Przez najbliższe 3-4 miesiące wszyscy w Radomsku pracują na niezmienionych zasadach, oczywiście z przerwami na płatne urlopy wypoczynkowe. Nie ma jeszcze decyzji odnośnie formy zatrudnienia po zakończeniu okresu wypowiedzeń. Spółce NTL odmówiono pomocy z tarczy antykryzysowej ze względu na straty wygenerowane za czasów poprzedniego właściciela, które przekraczają połowę kapitału zakładowego - podkreśla Michał Winnicki.

Koncern Michał Winnicki Entertainment został nowym właścicielem spółki NTL Radomsko 11 września ub.r. Kupił ją od Grupy TVN Discovery Polska. Na mocy umowy spółka Michał Winnicki Entertainment nabyła 95 proc. udziałów w NTL Radomsko. Pozostałe 5 proc. udziałów nabyła zależna od Michała Winnickiego firma MWE Teleport. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Jak informował wówczas Michał Winnicki, zakup NTL Radomsko wpisuje się w aktualną strategię jego spółki. - Akwizycja NTL Radomsko w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię tj. inwestycje w obszarze naziemnej telewizji cyfrowej oraz wzmacnianie naszej obecności u operatorów płatnej telewizji. Telewizja NTL pod skrzydłami TVN z małej, lokalnej stacji stała się anteną o zasięgu ogólnopolskim. Chcemy dalej rozwijać ją w tym kierunku - komentował.

W 2019 roku spółka miała 1,86 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 6 proc.) i 1,26 mln zł straty (spadek o 20 proc.).

NTL Radomsko jest operatorem lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX L3 dostępnego na terenie województw łódzkiego i śląskiego. To również nadawca ogólnopolskiego programu telewizyjnego NTL, który jest emitowany m.in. na platformie Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra i w sieciach kablowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w telewizji NTL. Michał Winnicki: Nie dostaliśmy pomocy z tarczy antykryzysowej

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sara
Tylko wyjaśnię, że nie dostali pomocy z Tarczy ze względu na wymogi UE, według których firma nie może spełniać warunków do ogłoszenia upadłości; to nie był nasz warunek
odpowiedź
User
Gosc
Tarcza to iluzja, której każda nowelizacja jest celowo przyjmowana na koniec miesiąca tylko dlatego, żeby ktoś kto czeka ze zwolnieniem pracowników nie zdążył i bieg w terminie rozpoczął kolejny miesiąc. Oto tajemnica tej pomocy.
odpowiedź
User
Adam
Dobry pretekst do zwolnień z etatów... i zmian na umowy śmieciowe. Kilka etatów i firma traci płynność. 😉 Kiedy w końcu ktoś z rządzących się obudzi i ureguluje prawo pracy za nim będzie za późno
odpowiedź