SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Życie Regionów” w „Rzeczpospolitej” zmienia się w magazyn

Od poniedziałku 5 lutego „Rzeczpospolita Życie Regionów” (Gremi Media) stanie się cotygodniowym magazynem poświęconym sprawom lokalnym. Autorką i szefem projektu jest Hanna Wawrowska, a redaktorem prowadzącym Andrzej Krakowiak. Pismo liczy 24 strony.

 

Article

„Rzeczpospolita Życie Regionów” ma informować czytelników w całej Polsce o tym, co dzieje się w poszczególnych częściach kraju, przedstawiać osiągnięcia lokalnych firm, pokazywać najważniejszych samorządowców i angażować lokalne społeczności. Pierwotnie „Życie Regionów” było częścią gazety ukazująca się 16 razy w miesiącu.

- Co poniedziałek będziemy przybliżać ludzi, którzy zarządzają gminami, powiatami i województwami, nie zapominając o liderach przedsiębiorczości w regionach, ludziach kultury, społecznikach. Chcemy rozmawiać zachęcać do dyskusji, analizować i oceniać. Wszystko po to, by wspierać Polskę lokalną, która stanowi przecież o sile całego kraju - mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Autorką i szefem projektu jest Hanna Wawrowska. Redaktorem prowadzącym magazyn jest Andrzej Krakowiak wraz z zespołem: Wojciech Romański, Marek Kobylański, Jacek Cieślak, Jeremi Jędrzejkowski, a kierownikiem projektu Irmina Zakrzewska. Docelowo tytuł stanie się częścią oferty dla prenumeratorów.

 Nowy magazyn jest podzielony na siedem sekcji: „Temat Tygodnia”, „Rozmowa Tygodnia”, „Prawo dla samorządów”, „Widziane z regionu” (inicjatywy lokalne, problemy społeczne), „Trzecia połowa” (teksty oraz wywiady ze znanymi osobami) „Kalejdoskop kultury” oraz „Życie Regionów poleca”. W pierwszym numerze tematem tygodnia jest problem walki ze smogiem, a głównym rozmówcą prezes Związku Miast Polskich i wieloletni prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

Autorem zdjęcia okładkowego jest Krzysztof Wellman.

W listopadzie ub.r. sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wyniosła 47 853 egz, z czego ponad 29 tys. stanowi sprzedaż w prenumeracie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Życie Regionów” w „Rzeczpospolitej” zmienia się w magazyn

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
O, jest coś fajnego.
Chwali się.
:)
odpowiedź
User
Ok
Dzień Dobry,

Jest ok można poczytać ciekawa lektura.

Pozdrawiam
Ok
odpowiedź
User
Ola
Papier dobry, treść słabiutka.
odpowiedź
User
Anna2
Andrzej, fatalna okładka
odpowiedź