SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ESE Entertainment porozumiał się ws. kupna spółki producenckiej od syna Zygmunta Solorza

Kanadyjski gigant ESE Entertainment podpisał list intencyjny dotyczący przejęcia 100 proc. akcji spółki Frenzy zajmującej się międzynarodową realizacją wydarzeń esportowych i gamingowych. Jej założycielem i obecnym większościowym akcjonariuszem jest Piotr Żak, syn jednego z najbogatszych Polaków Zygmunta Solorza.

Article

Na mocy listu intencyjnego ESE Entertainment za 50 proc. akcji ESE zapłaci w gotówce, a pozostałe 50 proc. zostanie wypłacone w akcjach ESE w okresie dwóch lat od zamknięcia transakcji, pod warunkiem osiągnięcia po zamknięciu transakcji określonych przez obie firmy celów przychodowych.

Umowa przewiduje również, że zarządzenie aktywnościami biznesowymi i projektami po zamknięciu transakcji pozostanie w gestii kadry zarządzającej Frenzy.

Nie podano, ile ESE zapłaci za akcje Frenzy.

Frenzy współpracuje z Grupą Polsat Plus

- Poprzez przejęcie wiodącego na rynku zespołu produkcyjnego i technologicznego Frenzy, ESE wzmocni swoją globalną ofertę i dostarczy ne rozwiązanie 360 dla branży gier i esportu. ESE uzyska możliwość realizacji na najwyższym światowym poziomie projektów na skalę globalną, niezależnie od ich wielkości, branży czy szerokości geograficznej - uzasadnia mówi Konrad Wasiela, CEO w firmie ESE.

- To przejęcie pozwoli nam również na bezpośrednie rozszerzenie naszych relacji z konglomeratem medialnym, jakim jest Grupą Polsat Plus. Cieszymy się, że Piotr Żak, założyciel Frenzy, będzie pomagał nam w rozwoju firmy i zapewni strategiczne wsparcie ze strony Grupy Polsat - dodaje.

Frenzy działa od sześciu lat, zajmuje się międzynarodową realizacją wydarzeń esportowych i gamingowych. Firma maa również profesjonalny, mobilny i zautomatyzowany sprzęt telewizyjny, dzięki któremu może produkować programy typu reality show.

Głównymi  źródłami przychodów Frenzy są produkcja telewizyjna, organizacja imprez i esportowych rozgrywek ligowych oraz realizacja kampanii reklamowych dla klientów.

W ub.r. spółka zanotowała 8,1 mln zł przychodów i 413,5 tys. zł zysku netto, wobec 6,92 mln zł wpływów i 148 tys. zł straty netto rok wcześniej.

80 proc. akcji Frenzy ma Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza i członek rad nadzorczych kilku spółek z Grupy Polsat Plus, m.in. Polkomtelu, Netii i Grupy Interia. 20 proc. należy do Arkadiusza Wilczewskiego.

- Jestem bardzo zadowolony mogąc ogłosić, że Frenzy podpisało list intencyjny, aby połączyć siły z ESE i wnieść wkład w jej globalny, spójny ekosystem. Zbudowaliśmy bardzo solidną markę i rozwijamy się międzynarodowo. Wierzę, że dzięki połączeniu biznesowemu z ESE, Frenzy będzie w stanie rozwijać się jeszcze szybciej i ugruntować swoją pozycję na dynamicznym i rosnącym rynku esportowym - komentuje Piotr Żak.

Piotr Żak jest również większościowym udziałowcem agencji marketingu internetowego Golden Coil, która w ub.r. zanotowała wzrost przychodów o 14,4 proc. do 10,17 mln zł i zysku netto z 851,8 tys. zł do 1 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ESE Entertainment porozumiał się ws. kupna spółki producenckiej od syna Zygmunta Solorza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl