SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zysk ATM Grupy 36 proc. w górę, 44 proc. jej przychodów pochodzi od Polsatu

W 2015 roku spółka ATM Grupa zanotowała wzrost przychodów o 14 proc., zaś jej zysk netto wzrósł o ponad jedną trzecią do 20 mln zł. Najbardziej do góry poszły wpływy z produkcji telewizyjnej i filmowej, a najsłabiej ze sprzedaży czasu reklamowego w kanale ATM Rozrywka.

Article

Całkowite przychody ze sprzedaży i dochody z dotacji ATM Grupy w 2015 roku wyniosły 174,1 mln zł, czyli o 13,92 proc. więcej niż rok wcześniej. Główne źródło przychodów firmy to produkcja telewizyjna i filmowa. Wpływy z niej w ub.r. wzrosły o 13,17 proc. do 107,27 mln zł.

Przychody z zarządzania zasobami trwałymi (m.in. wynajem studiów i sprzętu) uplasowały się w okresie od stycznia do grudnia ub.r. na poziomie 34,22 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynosiły 32,03 mln zł. Z kolei wpływy z segmentu nadawania (obejmującego głównie przychody naziemnego kanału telewizyjnego ATM Rozrywka ze sprzedaży reklam) wzrosły o 5,49 proc. do 20,92 mln zł.

Największymi klientami spółki są Telewizja Polsat i jej biuro reklamy - Polsat Media, których udział w przychodach ogółem ATM Grupy w 2015 roku wyniósł 44,09 proc. oraz Telewizja Polska (20,9 proc. udziału). Spółka w ub.r. produkowała dla TVP seriale „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Prokurator”, „Dziewczyny ze Lwowa”. Widzowie Polsatu oraz należącej do niego TV4 mogli oglądać zaś takie seriale spółki jak „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich” czy „Policjantki i policjanci”.

ATM Grupa w 2015 roku realizowała też programy dla kanałów tematycznych jak History czy TLC oraz zaczęła kręcenie swojej pierwszej produkcji dla telewizji TVN, czyli serialu „Druga szansa”. Emitowany jest on w tej stacji od lutego br.

Zysk z działalności operacyjnej ATM Grupy w 2015 roku poszedł do góry z 12,94 mln zł do 22,32 mln zł. Z kolei zysk netto przypisany podmiotowi dominującemu wzrósł aż o 35,93 proc. do 19,7 mln zł.

ATM Grupa szacuje, że nakłady inwestycyjne spółki w latach 2016-2017 mogą wynieść od 33 do 51 mln zł. Z tego 19-26 mln zł firma wyda na rzeczowe aktywa trwałe, 5-10 mln zł przeznaczy na produkcje oraz koprodukcje filmowe i telewizyjne, a 4-5 mln zł na nieruchomości inwestycyjne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zysk ATM Grupy 36 proc. w górę, 44 proc. jej przychodów pochodzi od Polsatu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janusz
Najwyższy czas zrobić porządek z ATM Rozrywką.
odpowiedź
User
Leszek
Polsat powinien ich kupić. Na świecie duże stacje telewizyjne są również właścicielami firm produkujących filmy i seriale.
odpowiedź
User
Abc
Zaraz sie skonczy zysk bo wiadomo ze obecna ekipa w TVP nie bedzie podpisywac im wszystkiego jak poprzedni zarzad...
odpowiedź