SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zysk "Parkietu"

Parkiet Media liczy na pierwszy zysk w 2003 roku

Parkiet Media, wydawca dziennika giełdowego 'Parkiet' zamierza osiągnąć na koniec 2003 roku zysk netto. Spółka chce również zwiększyć sprzedaż gazety do 11-12 tys. egzemplarzy, powiedział Grzegorz Haftarczyk, jej prezes.

- Sprzedaż gazety ściśle wiąże się z sytuacją na giełdzie. W czasie bessy inwestorzy odchodzą od giełdy i tym samym od 'Parkietu'. Stąd ubiegłoroczna średnia sprzedaż kształtowała się na poziomie 8 tys. egzemplarzy - powiedział Haftarczyk.

Wydawca 'Parkietu' planuje podjęcie działań marketingowych, które mają na celu poprawę jej sprzedaży. Zamierza m.in. dodawać do kolejnych numerów gadżety oraz nowe kolorowe dodatki tematyczne.

- Po raz pierwszy dołączyliśmy do 'Parkietu' płytę CD 31 grudnia i okazało się, że sprzedaż dziennika wzrosła o około 20 proc. Widać zatem, że tego typu działania są nadal skuteczne - powiedział Haftarczyk.

Dzięki wzrostowi sprzedaży przy jednoczesnej redukcji o 30 proc. kosztów Parkiet Media liczy na zakończenie 2003 roku zyskiem. Prezes Haftarczyk nie chciał jednak podać żadnych liczb. Odmówił także podania wyników za 2002 rok. Powiedział jedynie, że Parkiet Media poniósł stratę.

Haftarczyk zapowiedział, że w planach jest poszerzenie zawartości dziennika i uczynienie z niego gazety ogólnofinansowej. Pozwoli to zminimalizować wahania sprzedaży tytułu związane z hossą lub bessą na rynku kapitałowym. Poszerzenie tematyki 'Parkietu' ma również ułatwić pozyskanie przez spółkę nowych reklamodawców.

Parkiet Media prowadzi także serwis internetowy. Twierdzi, że w 2002 roku miał on średnio 6 mln odsłon miesięcznie. Haftarczyk ujawnił, że jest on wciąż nierentowny, ale spodziewa się poprawy jego wyników.

Głównym akcjonariuszem Parkiet Media jest należąca do TP SA spółka TP Internet , która posiada 83 proc. kapitału zakładowego spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zysk "Parkietu"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl